Co można waporyzować?

Poniżej przedstawiamy substancje, które można waporyzować. Niektóre z nich wymagają dodatkowych akcesoriów (np. adaptera do olejków), inne wystarczy po prostu umieścić w waporyzatorze. Sprawdź, co da się waporyzować i jaki typ waporyzatora będzie do tego najlepszy.

1. Susz konopi indyjskich (marihuana)

Najczęściej odparowywaną substancją jest marihuana i to właśnie do niej przystosowana jest większość waporyzatorów. Historia waporyzacji marihuany sięga początków lat 90., jednak dopiero po roku 2000 waporyzatory do marihuany zaczęły zdobywać większą popularność. Prawdziwy boom na vaporizery rozpoczął się wraz z pojawieniem się modeli przenośnych. Waporyzator do marihuany ogrzewa ziele albo gorącym powietrzem (np. Plenty), albo rozgrzaną komorą grzewczą (np. Cloud Phantom), albo łącząc obie te metody (np. Crafty). Użytkownicy są zgodni – waporyzowana marihuana działa i smakuje o wiele lepiej niż palona. W przypadku waporyzacji wystarczy też znacznie mniejsza ilość suszu niż w przypadku palenia, ponieważ waporyzacja jest znacznie wydajniejsza.

2. Haszysz

Tradycyjne formy haszyszu (marokański, afgański) da się waporyzować, ale w bardzo niewielu modelach vaporizerów, stąd niezbyt często słyszy się o waporyzacji haszyszu. Opary odparowane z wysokiej jakości haszyszu potrafią być mocniejsze od tych z marihuany. Jednymi z nielicznych urządzeń potrafiących skutecznie odparować haszysz są waporyzatory firmy Storz & Bickel: stacjonarne Volcano i Plenty oraz przenośne Crafty i Mighty. W przypadku tych waporyzatorów haszysz należy umieścić w komorze na zioła, na podkładce do waporyzacji olejków i ustawić temperaturę wyżej niż w przypadku marihuany.

3. Koncentraty (BHO, woski i olejki)

W USA, gdzie w ponad połowie stanów marihuana jest legalna dla użytkowników medycznych lub rekreacyjnych, największą popularnością cieszą tzw. koncentraty. Są to woski i olejki będące skoncentrowaną formą kannabinoidów. Koncentrat może zawierać nawet 90% THC. W związku z ogromną mocą, koncentraty pozwalają na mocny haj już po 1-2 zaciągnięciach. Jedną z najpopularniejszych form waporyzacji koncentratów jest tzw. dabbing, czyli umieszczenie koncentratu na rozgrzanej płytce (tzw. gwoździu) i wdychanie oparów parującego koncentratu przez fajkę wodną. Wykorzystuje się do tego opalane palnikami gwoździe (nail), gwoździe ogrzewane elektrycznie (e-nail) oraz przenośne gwoździe ogrzewane elektrycznie (portable e-nail, np. Cloud Electro). Inną popularną metodą jest odparowywanie koncentratów w specjalnych vaporizerach, przypominających e-papierosy – są to tak zwane vape pens. Najlepszymi urządzeniami tego typu są vape pens firmy Dr Dabber, np. Dr Dabber Aurora, Dr Dabber Ghost. Więcej o koncentratach dowiesz się z działu Daby. Również niektóre waporyzatory do ziół potrafią odparować koncentrat, np. waporyzatory Storz & Bickel.

4. E-liquid z THC

E-liquidy zawierające THC są dostępne w sprzedaży jedynie w USA, jednak w innych krajach palacze samodzielnie je produkują. E-liquidy z THC da się waporyzować, ale robi się to przy pomocy zwykłych e-papierosów. W vaporizerze e-liquid nie będzie działał i zdecydowanie odradzamy tego typu eksperymenty.

5. Olejki CBD

Dostępne w Polsce legalne olejki CBD co prawda zawierają kannabinoidy (głównie jest to CBD), jednak przeznaczone są do spożywania drogą pokarmową – nie da się ich waporyzować.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s