Volcano Vaporizer

IMG_7317 kopiujVolcano Vaporizer to nasłynniejszy waporyzator kiedykolwiek stworzony. Premiera wersji Classic miała miejsce w 2000 roku, kilka lat później ukazała się wersja Digit. Z naszej kompleksowej recenzji dowiesz się wszystkiego o obu wersjach (Classic oraz Digit), a także o zestawach akcesoriów EASY VALVE oraz SOLID VALVE. Przede wszystkim jednak dowiesz się, czy legenda Volcano i jest zasłużona i czy ten waporyzator jest wart swojej ceny.

Volcano to słynny waporyzator, który działa na zasadzie napełniania parą specjalnych balonów, z których następnie można wdychać opary waporyzowanej substancji – marihuany lub olejku. Ponieważ wersja Classic oraz wersja Digit różnią się od siebie jedynie kilkoma szczegółami, postanowiliśmy obie wersje opisać w jednym tekście. Umożliwi to porównanie modeli Classic oraz Digit i ułatwi wybór lepszego dla nas modelu.

1. Wielkość, konstrukcja, jakość wykonania

Volcano Classic i Volcano Digit są dokładnie tego samego rozmiaru. Obie wersje mają 18 cm wysokości oraz 20 cm średnicy. Wersja Digit jest za to minimalnie cięższa – waży 1800 g, wobec 1600 g wagi wersji Classic. Volcano nie jest więc ani bardzo mały, ani bardzo lekki. Jest za to bardzo ładny i elegancki. Obudowa została wykonana z gładko wypolerowanej stali nierdzewnej, co nadaje urządzeniu surowy, industrialny wygląd.

Wersja Classic na przedzie posiada pokrętło ze skalą od 1 do 9 – służy ono do regulacji temperatury. Wersja Digit zamiast pokrętła posiada duży i czytelny wyświetlacz oraz przyciski do regulacji temperatury. Obie wersje posiadają też dwa guziki w dolnej części obudowy. Guzik czerwony służy do włączania nagrzewania, wciśnięcie guzika zielonego spowoduje z kolei rozpoczęcie pompowania pary do balona. Na bazie waporyzatora montowana jest komora na susz (lub komora na olejki), następnie montowany jest balon EASY VALVE lub SOLID VALVE – do różnic pomiędzy nimi wrócimy jeszcze w dalszej części tekstu.

IMG_7305 kopiuj

Waporyzator Volcano oraz wszystkie elementy zestawu są najwyższej dostępnej jakości. Jest to produkt z metką „Made in Germany” i faktycznie niemiecka jakość wykonania jest wyczuwalna od razu. Volcano jest też modelem znanym z solidności, niezawodności i bezawaryjnej pracy przez długie lata. Volcano też waporyzatorem zalecanym przez lekarzy pacjentom medycznej marihuany w USA, Kanadzie oraz Izraelu, gdzie pacjenci otrzymują dodatkowo cetryfikowane wersje Volcano Medic.

2. Obsługa i porady dotyczące użytkowania

Obsługa Volcano jest bardzo prosta, niezależnie od tego czy jest to wersja Classic czy Digit. Do zestawu dołączony jest młynek z ostrymi zębami, taki sam jak w innych produktach firmy Storz & Bickel. Przy pomocy tego młynka należy drobno zmielić susz marihuany wsypać go do komory na zioła (Filling Chamber). Jeśli zamiast marihuany chcesz użyć olejku (koncentratu) to na dnie komory umieść dołączoną do zestawu podkładkę do olejków (Liquid Pad). Do wsypywania suszu do komory warto uprzednio odczepić ją od bazy vaporizera – w przypadku rozsypania suszu łatwiej będzie usunąć jego drobinki jeśli komora będzie napełniana nad płaską powierzchnią, np. nad blatem stołu. Gdy komora zostanie napełniona, należy następnie zamontować wieczko komory, do którego przyczepiony zostanie balon. Teraz montujemy balon na wieczku komory grzewczej.

Na tym etapie aktywujemy grzałkę i czekamy aż zostanie osiągnięta ustawiona temperatura, co zostanie zasygnalizowane zgaśnięciem pomarańczowej lampki z napisem „Control”. Gdy tak się stanie, kolejnym krokiem jest napełnienie balonu. W tym celu przyciskamy zielony przycisk i balon zostaje napełniony.

Jeśli chcesz skrócić sobie czas oczekiwania na rozgrzanie się Volcano, możesz najpierw aktywować grzałkę i w czasie kiedy temperatura rośnie zająć się zmieleniem suszu i napełnieniem nim komory grzewczej.

IMG_7308 kopiuj

Aby zaciągnąć się parą zgromadzoną w balonie, delikatnie wciśnij ustnik balonu. Jest on wyposażony w zawór, który zatrzyma parę wewnątrz balonu jeśli nie zostanie wciśnięty. Nie musisz więc się obawiać, że para będzie uciekać z balonu gdy będziesz go podawać kolejnej osobie. W przypadku waporyzacji w większym gronie dobrym pomysłem jest dokupienie zestawu zapasowych ustników – kosztuje to grosze, a pomaga zadbać o względy higieniczne.

Jedno nabicie możesz wykorzystać do napełnienia kilku balonów. Pierwszy balon napełnij używając temperatury 180° C, następnie przemieszaj zioła w komorze. W przypadku wersji Classic wybierz ustawienie numer 5 – odpowiada ono temperaturze 178° C. Każdy kolejny balon napełniaj wykorzystując temperaturę wyższą o 10° C (w wersji Digit) lub o jedno ustawienie pokrętła (w wersji Classic). Używając wysokiej jakości marihuany jedno nabicie może wystarczyć nawet na 5-6 balonów.

Nie należy zaniedbywać czyszczenia vaporizera Volcano. Szczegółowe informacje dotyczące jego czyszczenia znajdziesz w instrukcji obsługi. Do czyszczenia polecam wykorzystać spirytus (alkohol etylowy) lub alkohol izopropylowy.

Volcano Digit posiada funkcję autowyłączania po 30 minutach braku aktywności. Pozwala to na oszczędzanie energii. W przypadku wersji Classic trzeba samodzielnie pamiętać o wyłączeniu vaporizera.

3. Dostępne temperatury, rodzaj ogrzewania i czas nagrzewania

IMG_7314 kopiuj

Wersja Classic oferuje zakres temperatur od 130° C do 230° C, co jest zakresem wystarczającym do waporyzacji zarówno marihuany, jak i olejków. Pozwala to także na waporyzację innych ziół o temperaturze waporyzacji w tym zakresie. W wersji Classic temperatura regulowana jest pokrętłem ze skalą od 1 do 9. Poniżej przedstawiamy temperatury odpowiadające poszczególnym ustawieniom:

  1. = 130° C
  2. = 142° C
  3. = 154° C
  4. = 166° C
  5. = 178° C
  6. = 190° C
  7. = 202° C
  8. = 214° C
  9. = 226° C

Pokrętło da się ustawić też pomiędzy kolejnymi numerami na skali, co pozwala na precyzyjną regulację temperatury. W wersji Digit temperatura jest regulowana cyfrowo poprzez wciskania przycisków + i – znajdujących się po obu stronach wyświetlacza. Sam wyświetlacz jest duży i czytelny, dzięki czemu Volcano Digit jest doskonałym wyborem dla pacjentów medycznej marihuany w podeszłym wieku. Volcano Digit pozwala na swobodną regulację temperatury w zakresie 40-230° C, co również pozwala na skuteczną waporyzację marihuany i olejków, ale również szeregu innych ziół o niskich temperaturach parowania. Dzięki temu Volcano Digit z powodzeniem znajduje zastosowanie również w aromaterapii.

IMG_7316 kopiuj

Oba modele wykorzystują w pełni konwekcyjny moduł grzewczy. Oznacza to, że sama komora nie jest ogrzewana, a jej zawartość jest ogrzewana jedynie przez strumień gorącego powietrza, co powoduje waporyzację, czyli parowanie. Taki system grzewczy zapewnia wybitną wydajność, do której wrócimy w dalszej części recenzji.

Czas nagrzewania w naszych testach wahał się w przedziale od 3 do 4,5 minut, w zależności od wybranej temperatury. Generalizując można powiedzieć, że Volcano rozgrzewa się w niego ponad 3 minut. To dłużej niż niektóre konkurencyjne modele. Jest to jednak rekompensowane znacznie krótszym czasem napełniania balonu – Volcano potrzebuje jedynie 30 sekund żeby napełnić balon standardowego rozmiaru, podczas gdy niektóre modele potrzebują na to nawet 4 minut.

4. Jakość pary, wydajność i ogólne wrażenia

Waporyzatory konwekcyjne zawsze cechuje najlepsza wydajność, która w przypadku Volcano Vaporizer jest jeszcze większa niż w innych modelach. Testy przeprowadzane w Holandii wykazały, że Volcano potrafi wydobyć z suszu nawet 77% wszystkich zawartych w nim kannabinoidów, czego nie potrafi osiągnąć żaden inny vaporizer.

IMG_7306 kopiuj

Jak wspomnieliśmy powyżej, jedno nabicie pozwala na kilkukrotne napełnienie balonu parą. Zakładając, że do komory należy wsypać minimum 0,4 g zmielonego suszu, to 5-6 balonów to świetny wynik. Jeden balon jest wystarczający aby upalić 2-3 osoby. Łatwo więc policzyć, że korzystając w Volcano samodzielnie jesteśmy w stanie osiągnąć świetne wyniki jeśli chodzi o wydajność.

Jakość pary z Volcano jest nie do pobicia. Żaden inny waporyzator nie produkuj

Volcano Vaporizer robi świetne wrażenie, używa się go bardzo łatwo i przyjemnie. Inhalacja przy pomocy balonu jest bardzo prosta i nie wymaga opanowania żadnej techniki. Po prostu wykonuje się naturalne wdechy, nie ma żadnego oporu przy wciąganiu pary. Jakość wykonania samego vaporizera i wszystkich akcesoriów jest bardzo wysoka, widać gołym okiem, że do produkcji tego sprzętu użyto materiałów najwyższej jakości. Waporyzatory Volcano znane są ze swojej niezawodności i bezawaryjności.

5. Zestawy EASY VALVE i SOLID VALVE

IMG_7310 kopiuj

Kupując vaporizer Volcano należy dobrać do niego jeden z dwóch zestawów akcesoriów – EASY VALVE lub SOLID VALVE, ponieważ w podstawowym zestawie znajduje się jedynie baza vaporizera, filtry powietrza oraz młynek do ziół. Balony i cała reszta akcesoriów wchodzi w skład zestawu EASY VALVE lub SOLID VALVE. EASY VALVE zawiera 5 gotowych balonów, komorę grzewczą, podkładkę do olejków, zestaw zapasowych sitek oraz inne akcesoria, takie jak zatrzaski balonu, szczoteczka do czyszczenia itd. SOLID VALVE zawiera tylko 1 gotowy balon, zawiera za to również rolkę umożliwiającą samodzielną konstrukcję balonów. Jest to duża zaleta, ponieważ pozwala to na konstrukcję dowolnie długich balonów. Poza tą różnicą zestaw SOLID VALVE zawiera podobne elementy: komorę grzewczą, podkładkę do olejków , zestaw sitek i szczoteczkę do czyszczenia. Różnica nie jest więc bardzo istotna, ale jednak jest.

IMG_7309 kopiuj

6. Wady i zalety

Volcano to najlepszy waporyzator na rynku. Daje po prostu najlepszą możliwą parę. Inhalacja przy pomocy balona jest bardzo prosta. Volcano Vaporizer to niezawodne urządzenie, które jest zaprojektowane by służyć latami. Sprzęt prezentuje się naprawdę elegancko, działa jeszcze lepiej niż wygląda. Volcano jest bardzo wydajny i oszczędny, niezależnie od tego, którą wersję wybierzesz. Jedyną wadą tego urządzenia jest cena, która nie należy do najniższych. Z drugiej strony, Volcano będzie służył latami i pozwoli zaoszczędzić sporo na suszu. Jeśli najlepsza jakość jest tym co Cię interesuje, Volcano Vaporizer będzie najlepszym wyborem. Niezależnie czy wybierzesz wersję Classic czy Digit, będziesz zachwycony.

REKOMENDOWANY SKLEP:

pestkanavapo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s