Arizer V-Tower Vaporizer

IMG_7591Arizer V-Tower to wysokiej jakości waporyzator stacjonarny kanadyjskiej firmy Arizer Tech. Jest to model w pełni konwekcyjny, czyli ogrzewający susz strumieniem gorącego powietrza. W połączeniu ze szklaną komorą grzewczą pozwala to na uzyskanie niezwykle czystego smaku pary. Arizer V-Tower ma naprawdę świetny stosunek jakości do ceny!

Arizer Tech to uznany producent waporyzatorów rodem z Kanady, firma ta posiada licznych fanów na całym świecie. Nic zresztą dziwnego – Arizer Tech na swoim koncie ma bardzo udane modele przenośne Arizer Solo i Arizer Air, a także stacjonarne – omawiany Arizer V-Tower oraz inny waporyzator stacjonarny, Arizer Extreme Q. Arizer V-Tower oferuje jedynie podstawowe funkcje, bez zbędnych „wodotrysków”. Mimo to, ma do zaoferowania parę niezwykle wysokiej jakości, dodatkowo zaś jest dostępny w doskonałej cenie – ze świeczką można szukać lepszego waporyzatora w tej cenie.

1. Wielkość, konstrukcja, jakość wykonania

W porównaniu do innych waporyzatorów stacjonarnych, Arizer V-Tower jest raczej niewielkich rozmiarów. Baza waporyzatora (bez podłączonych akcesoriów) ma 17 cm wysokości, średnica podstawy V-Tower’a ma zaś 16,5 cm. Warto natomiast podkreślić, że podstawa jest znacznie szersza od głównej części obudowy, która ma kształt zwężającego się ku górze cylindra o znacznie mniejszej średnicy. Baza waży 428 gramów, zdecydowanie nie jest więc ciężka. Na szczęście Arizer V-Tower posiada od spodu podkładki antypoślizgowe, dzięki czemu nawet jeśli potkniemy się o kabel to nie zrzucimy go ze stołu tak łatwo.

Na bazę waporyzatora nakładana jest szklana komora na susz (Cyclone Bowl), do której jest z kolei podłączany wężyk służący do wdychania pary. Warto podkreślić, że konstrukcja pozwala na obracanie wężyka o 360°, co umożliwia np. podawanie sobie wężyka przez osoby siedzące przy stole. Wąż ma aż 90 cm długości, co również sprzyja  chłodzeniu pary i związanemu z tym komfortem inhalacji. Jest to też długość odpowiednia dla optymalnego schłodzenia pary. Do działania Arizer V-Tower wymaga stałego podłączenia do gniazdka elektrycznego, natomiast kabel zasilający jest długi, co daje pewną swobodę jeśli chodzi o przestawianie waporyzatora z miejsca na miejsce. W dolnej części bazy V-Tower’a znajduje się wyświetlacz LCD oraz przyciski służące do regulacji temperatury i obsługi innych funkcji oferowanych przez urządzenie.

IMG_7587

Zarówno sama baza waporyzatora, jak i wszystkie akcesoria, wykonane są z materiałów najwyższej możliwej jakości. Baza waporyzatora jest wykonana ze stali nierdzewnej oraz tworzywa sztucznego, zaś komora na susz, złącze węża oraz ustnik wykonane są z wytrzymałego szkła wysokiej jakości. Sam wąż wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa PVC i nie wpływa w żaden sposób na smak pary. Podobnie jak wszystkie inne waporyzatory firmy Arizer Tech, Arizer V-Tower jest produkowany w Kanadzie, a nie w Chinach. Wysoką jakość wykonania można wyczuć już przy pierwszym kontakcie z tym urządzeniem.

2. Obsługa i porady dotyczące użytkowania

Zgodnie z instrukcją, przed pierwszym użyciem należy uruchomić Arizer V-Tower z pustą komorą grzewczą, ustawić najwyższą możliwą temperaturę (260° C) i pozwolić V-Tower’owi pracować w ten sposób przez około 30 minut. Pozwoli to na pozbycie się „fabrycznego” posmaku i zapewni, że już od pierwszego wdechu para będzie miała optymalny smak.

IMG_7588

Susz należy zmielić na względnie drobną konsystencję i wsypać do szklanej komory Cyclone Bowl. Potrzeba do tego minimum około 0,5 g zmielonego suszu marihuany. Jeśli chcemy zużyć mniej (np. kiedy korzystamy z V-Towera indywidualnie), istnieje możliwość nabicia suszu do wklęsłego sitka znajdującego się w szklanym złączu węża – należy wówczas nieco zwiększyć temperaturę, takie rozwiązanie pozwala natomiast na zużywanie do jednej sesji waporyzacyjnej znacznie mniejszych ilości suszu – rzędu 0,1-0,2 grama.

Należy pamiętać o tym, że nawet kiedy wskazanie wyświetlacza sugeruje, że wybrana temperatura została osiągnięta, to jest to jedynie temperatura grzałki. Powietrze przez nią ogrzane znacznie schłodzi się w kontakcie z zimnymi szklanymi elementami (np. komorą na susz), przez co nie będzie odpowiednio ciepłe by ogrzać zawartość komory. Aby tego uniknąć, należy odczekać dodatkowe 10-15 minut po osiągnięciu przez grzałkę ustawionej temperatury – pozwoli to na rozgrzanie się również wszystkich szklanych elementów, dzięki czemu powietrze wylatujące z grzałki nie będzie się schładzać w kontakcie z nimi i prawidłowo ogrzeje susz znajdujący się w komorze.

Podczas pierwszych jednego-dwóch wdechów V-Tower nie daje dużo pary. Nic zresztą dziwnego, ponieważ Arizer V-Tower to waporyzator konwekcyjny (ogrzewający susz strumieniem gorącego powietrza) i musi on najpierw odpowiednio ogrzać i wysuszyć gorącym powietrzem susz znajdujący się w komorze – dopiero wówczas rozpocznie się intensywna produkcja pary. Duże ilości pary uzyskamy od 2-3 wdechu. Natomiast dla uzyskania największych chmur należy zaciągać się dość mocno i przede wszystkim długo – najwięcej pary uzyskamy jeśli nasze zaciągnięcia będą trwały minimum 10-15 sekund.

Dla uzyskania optymalnej wydajności konieczne jest także mieszanie w komorze w trakcie inhalacji. Idealnie nadaje się do tego będące częścią zestawu szklane mieszadło. Należy natomiast uważać w trakcie korzystania z niego – dość łatwo jest je rozbić jeśli zostanie ono niechcący upuszczone.

3. Dostępne temperatury, rodzaj ogrzewania i czas nagrzewania

Arizer V-Tower posiada płynną regulację temperatury – można ustawić dowolną temperaturę z zakresu 50-260° C. Pozwala to więc na waporyzację nie tylko marihuany, ale również szeregu legalnych ziół, jak na przykład mięta, melisa czy rumianek, z którymi inne waporyzatory nie radzą sobie z racji na zbyt wysokie temperatury na których pracują. Natomiast swoją podstawową funkcję, jaką jest waporyzacja marihuany, Arizer V-Tower spełnia idealnie. Możemy uzyskać zarówno niezwykle delikatną parę o niezapomnianym smaku (kiedy korzystamy z niskich temperatur, rzędu 180-190° C), jak i gęstą, mleczno-białą parę o naprawdę dużej mocy, gdy zastosujemy wyższe temperatury, z przedziału 210-230° C. Warto natomiast podkreślić, że nawet przy temperaturze 230° C para nie będzie gorąca – ma ona okazję się schłodzić w trakcie przelatywania przez długi (90 cm) wężyk prowadzący do ustnika.

IMG_7589
Ceramiczny element grzewczy ogrzewający powietrze.

Susz znajdujący się w szklanej komorze jest ogrzewany w 100% konwekcyjnie – jest przez niego przepuszczany strumień gorącego powietrza, na skutek czego susz jest podgrzewany do odpowiedniej temperatury i zaczyna parować. Para jest następnie wdychana przez połączony z silikonowy wężyk. Taki typ ogrzewania zapewnia znacznie lepszą jakość pary niż w przypadku waporyzatorów kondukcyjnych, czyli ogrzewających susz poprzez bezpośredni kontakt z gorącą powierzchnią. Para produkowana przez Arizer V-Tower jest niezwykle smaczna, jej smak jest tak czysty dzięki szklanej komorze grzewczej oraz wysokiej jakości wszystkich materiałów, z których wykonana jest ścieżka pary, czyli droga prowadząca od komory grzewczej do ustnika.

Arizer V-Tower ustawioną temperaturę osiąga w około 2 minuty, jak jednak wspomnieliśmy powyżej, należy odczekać dodatkowe kilkanaście minut by wszystkie szklane elementy miały okazję odpowiednio się rozgrzać. W sumie więc, od włączenia urządzenia do momentu rozpoczęcia waporyzacji musi minąć kilkanaście minut, co jest czasem względnie długim.

4. Jakość pary, wydajność i ogólne wrażenia

Jakość pary produkowanej przez Arizer V-Tower jest bardzo wysoka, co jest w głównej mierze zasługą konwekcyjnego systemu grzewczego oraz materiałów, z jakich wykonana została ścieżka pary. Para jest niezwykle czysta w smaku i pozwala na cieszenie się wyjątkowym aromatem naszych ulubionych odmian marihuany. Dzięki odpowiednio długiemu wężykowi para jest zawsze odpowiednio schłodzona, nawet kiedy korzystamy z wysokich temperatur – to duża zaleta, która znacząco zwiększa komfort inhalacji. Para jest też mocna – wystarczy kilka zaciągnięć aby zacząć odczuwać przyjemny i intensywny high. Ogólnie rzecz biorąc, jakość pary produkowanej przez Arizer V-Tower jest typowa dla waporyzatorów stacjonarnych i nieosiągalna dla większości modeli przenośnych (poza Crafty Vaporizer i Mighty Vaporizer). Warto jednak podkreślić, że Arizer V-Tower to najtańszy waporyzator stacjonarny wysokiej jakości – swoimi możliwościami deklasuje on nawet dwukrotnie droższe modele stacjonarne.

IMG_7590

Wydajność również jest bardzo dobra – Arizer V-Tower jest w stanie wydobyć zdecydowaną większość kannabinoidów zawartych w naszej marihuanie. Po zakończonej waporyzacji susz jest koloru ciemnobrązowego, co świadczy o jego pełnym wykorzystaniu. Waporyzacja przy użyciu komory Cyclone Bowl wymaga użycia minimum 0,4 g zmielonego suszu, natomiast ilość taka jest wystarczająca do dość długiej, kilkuosobowej sesji waporyzacyjnej. Jeśli natomiast waporyzujemy w pojedynkę lub po prostu zależy nam na oszczędności materiału, polecamy zastosować opisaną powyżej metodę nabicia suszu – do wklęsłego sitka w łączeniu węża. Ta metoda pozwala na efektywną waporyzację już przy użyciu ilości tak małych jak 0,1-0,2  grama. Efekty będą znacznie mocniejsze niż po wypaleniu analogicznej ilości „klasycznymi” metodami.

Nasze ogólne wrażenia z użytkowania Arizer V-Tower są doskonałe. Zapewnia on wszystko, czego potrzeba do efektywnej waporyzacji, jednocześnie zachowując doskonałą cenę dzięki brakowi zbędnych gadżetów i „wodotrysków”. Jakość pary, wydajność oraz jakość wykonania samego waporyzatora Arizer V-Tower stoją na najwyższym poziomie. W połączeniu z doskonałą ceną tego modelu sprawia to, że Arizer V-Tower jest jedną z najbardziej opłacalnych opcji stacjonarnych. Fajna jest też nakładka Aroma Dish – pozwala ona na aromatyzowanie pomieszczeń (np. przy pomocy olejków eterycznych), co doskonale nadaje się do maskowania zapachu po zakończonej inhalacji. W ogólnym rozrachunku Arizer V-Tower to doskonały waporyzator – niezawodny, starannie wykonany i dostarczający wrażeń najwyższej jakości.

5. Wady i zalety

Podsumowując, Arizer V-Tower jest świetny. Jest niedrogi, mimo to oferuje doskonałą jakość pary i wydajność, zaś jakość jego wykonania zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. W zestawie znajdziemy wysokiej jakości akcesoria, które doskonale spełniają swoją funkcję i są bardzo trwałe. Wielką zaletą jest możliwość płynnej regulacji temperatury oraz szeroki zakres temperatur, umożliwiający na zróżnicowane inhalacje. Para może być niezwykle smaczna i delikatna lub gęsta i  bardzo mocna – wszystko zależy od użytej temperatury. Na minus można zapisać w zasadzie jedynie dość długi czas nagrzewania tego waporyzatora, co wynika z konieczności poczekania aż rozgrzeją się wszystkie szklane elementy. Biorąc jednak pod uwagę niska cenę tego modelu jest to wada jak najbardziej do wybaczenia. Arizer V-Tower  najtaniej zakupicie w sklepie Pestkomania – link poniżej.

REKOMENDOWANY SKLEP:

pestkanavapo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s