Arizer Extreme Q Vaporizer

IMG_7599

Arizer Extreme Q to kolejny waporyzator stacjonarny firmy Arizer Tech. Jest to następca niezwykle udanego Arizer V-Tower, rozbudowany o szereg nowych funkcji, jak na przykład możliwość inhalacji za pośrednictwem balonu. Arizer Extreme Q to doskonały waporyzator stacjonarny, który jakością pary oraz bogactwem funkcji zadowoli nawet najbardziej wymagających.

Arizer Extreme Q to ulepszona i rozbudawana wersja innego modelu stacjonarnego firmy Arizer Tech, czyli Arizer V-Tower. Również jest to waporyzator w pełni konwekcyjny i dostarczający pary doskonałej jakości, jednak model ten został rozbudowany o szereg funkcjonalności, których brakowało w bardziej budżetowym V-Tower. Extreme Q zapewnia więc możliwość waporyzacji zarówno za pośrednictwem wężyka, jak i napełnionego parą balonu, posiada bogatszy komplet akcesoriów oraz jest jedynym waporyzatorem stacjonarnym, którym steruje się przy pomocy pilota zdalnego sterowania. Pomimo tych wszystkich usprawnień, Arizer Extreme Q zachowuje doskonałą cenę – jest ona niemal o połowę niższa niż w przypadku Volcano Vaporizer.

1. Wielkość, konstrukcja, jakość wykonania

Arizer Extreme Q jest raczej niewielkich rozmiarów jak na waporyzator stacjonarny – ma 17 cm wysokości, zaś średnica podstawy waporyzatora ma 16,5 cm – są to więc identyczne wymiary co w przypadku V-Tower’a. Bryła również jest identyczna – nie licząc szerszej podstawy, Arizer Extreme Q ma kształt cylindra nieznacznie zwężającego się ku górze. Baza waży 442 gramy, a więc nieznacznie więcej niż w przypadku V-Tower’a. Istotna różnica jest natomiast wewnątrz – Extreme Q posiada wentylator umożliwiający napełnienie parą balonu lub wspomaganie inhalacji przez wężyk.

Jak każdy waporyzator stacjonarny, Arizer Extreme Q wymaga stałego podłączenia kablem do gniazdka elektrycznego. Na szczęście kabel zasilający jest dość długi, co umożliwia względnie wygodne przestawianie waporyzatora bez konieczności odpinania go od kontaktu.

Wewnątrz bazy waporyzatora znajduje się ceramiczny element grzewczy, który ogrzewa przelatujące przez niego powietrze. Gorące powietrze trafia następnie do szklanej komory na susz (Cyclone Bowl), która montowana jest na bazie waporyzatora, nad grzałką. Do komory jest z kolei podłączany albo wężyk inhalacyjny z PVC (rodzaj tworzywa sztucznego) albo przejściówka doprowadzająca parę do balonu. Jeśli korzystamy z wężyka, to warto podkreślić, że jego mocowanie umożliwia obracanie węża o 360°, co jest bardzo praktyczne kiedy waporyzujemy większą grupą. Komfortowi inhalacji sprzyja też długość węża – ma on aż 90 cm długości, co zapewnia idealne schłodzenie pary. Wąż jest zakończony szklanym ustnikiem, co sprzyja czystemu smakowi pary. Na dole waporyzatora znajduje się spory wyświetlacz LCD, z którego można odczytać aktualną i zaprogramowaną temperaturę, ustawienia wentylatora czy timera. Obok wyświetlacza znajdują się zaś przyciski umożliwiające kontrolowanie wszystkich najważniejszych funkcji. W bazę wmontowano też świecące na niebiesko diody LED, co umożliwia podświetlenie Arizer Extreme Q od spodu. Szczególnie po ciemku nadaje to mu dość niezwykły wygląd.

IMG_7596

W zestawie oprócz samego Arizer Extreme Q Vaporizer znajdziemy też zapasową komorę Cyclone Bowl, dwa balony, szklane mieszadło i komplet zapasowych części (jak stalowe sitka itp.). Zarówno sam Extreme Q, jak i wszystkie akcesoria są bardzo wysokiej jakości, co nie powinno dziwić, bowiem wszystkie waporyzatory firmy Arizer Tech są produkowane w Kanadzie, nie zaś w Chinach, jak większość wpaoryzatorów konkurencyjnych firm. Odbiciem wysokiej jakości wykonania jest też bezawaryjność tego modelu – większość użytkowników chwali go za wieloletnią sprawną pracę, bez żadnych zakłóceń.

2. Obsługa i porady dotyczące użytkowania

Przed pierwszą sesją waporyzacyjną instrukcja obsługi zaleca uruchomić Arizer Extreme Q z pustą komorą, ustawić temperaturę na 260° C i pozwolić waporyzatorowi pracować w ten sposób przez około pół godziny. Zapewni to odparowanie wszystkich ewentualnych pozostałości fabrycznych, które mogłyby wpływać na smak pary.

Po tym zabiegu możemy już przejść do właściwej inhalacji. Niezależnie od tego, czy chcemy skorzystać z wężyka czy z balonu, pierwszym krokiem jest napełnienie suszem komory Cyclone Bowl. W tym celu należy zmielić susz (ok. 0,4-0,5 grama) i ostrożnie wsypać go do komory. Następnie należy podłączyć wężyk lub przejściówkę balonu wraz z samym balonem.

Następnie włączamy Arizer Extreme Q i wybieramy interesującą nas temperaturę. Z naszych doświadczeń wynika, że na początek dobrze sprawdza się temperatura 195° C. Warto pamiętać, że po osiągnięciu wybranej temperatury Arizer Extreme Q potrzebuje dodatkowych 10-15 minut by rozgrzały się wszystkie elementy szklane (np. komora na susz) – w przeciwnym wypadku będą one schładzać powietrze lecące od grzałki do zawartości komory, co obniży produkcję pary i ogólne wrażenia z waporyzacji.

Na tym etapie musimy dokonać wyboru – albo podłączamy wężyk albo przejściówkę balonu wraz z balonem. W tym pierwszy przypadku należy pamiętać, że nasze zaciągnięcia muszą być bardzo długie, najlepiej powyżej 10 sekund – Arizer Extreme Q to waporyzator konwekcyjny (ogrzewa susz gorącym powietrzem) więc zaciągniecie musi być odpowiednio długie by uzyskać odpowiednio dużo pary. W trakcie inhalacji warto przemieszać susz dołączonym szklanym mieszadłem – zapewni to równomierne ogrzewanie suszu i lepszą wydajność waporyzacji.

IMG_7602

Jeśli korzystamy z wężyka i mamy ochotę na inhalację mniejszą ilością suszu (np. kiedy waporyzujemy sami) polecamy zastosować tzw. Elbow Pack. Jest to alternatywny sposób nabicia suszu – zamiast do komory Cyclone Bowl susz jest nabijany do małego, wklęsłego sitka znajdującego się w szklanym łączeniu węża. Wykorzystując tę metodę jesteśmy w stanie przeprowadzić udaną waporyzację wykorzystując zaledwie 0,1-0,2 grama suszu.

Drugą możliwością jest inhalacja przy pomocy balonu. W tym przypadku zamiast wężyka podłączamy szklaną przejściówkę oraz montowany w niej balon. Kiedy waporyzator jest już rozgrzany, włączamy wentylator by napełnić balon. Do wyboru mamy 3 prędkości pracy wentylatora – im niższą prędkość wybierzemy, tym dłużej zajmie napełnienie balonu, natomiast uzyskamy bardziej gęstą parę. Im zaś wyższa będzie prędkość pracy wentylatora, tym szybciej napełnimy balon, para jednak będzie mniej gęsta. W naszym odczuciu warto korzystać z najniższej prędkości pracy wentylatora – wówczas napełnienie balonu trwa około 4 minut, jednak jest on pełen mlecznej, gęstej pary. Po zakończonej inhalacji balonem należy przemieszać susz w komorze przed napełnieniem kolejnego balonu. Tą samą zawartością komory balon można napełnić 2-3 razy.

3. Dostępne temperatury, rodzaj ogrzewania i czas nagrzewania

Arizer Extreme Q posiada płynną regulację temperatury, co oznacza, że można ustawić dowolną temperaturę, z dokładnością do 1º C. Oferowany zakres temperatur jest bardzo szeroki – jest to zakres 50-260° C. Pozwala to na bardzo urozmaicone inhalacje marihuaną oraz umożliwia wykorzystanie Arizer Extreme Q również do aromaterapii legalnymi ziołami, które mają znacznie niższą od marihuany temperaturę waporyzacji.

Jak wspomnieliśmy powyżej, Extreme Q ogrzewa susz tylko i wyłącznie konwekcyjnie, czyli gorącym powietrzem. Takie rozwiązanie gwarantuje wysoką jakość pary oraz jej świetny smak. Wymaga ono natomiast odpowiednio długiego czasu ogrzewania suszu przez gorące powietrze by produkcja pary była intensywna – to właśnie z tego względu należy zaciągać się bardzo długo gdy korzystamy z wężyka.

IMG_7600

Choć sama grzałka nagrzewa się bardzo szybko jak na waporyzator stacjonarny (około 2 minuty), to jak podkreśliliśmy powyżej, przed rozpoczęciem inhalacji należy zaczekać na rozgrzanie się wszystkich szklanych elementów, co może zająć do kwadransa. Praktycznie więc dość znacznie wydłuża to czas potrzebny do rozpoczęcia waporyzacji – jest to jedna z bardzo nielicznych wad Arizer Extreme Q.

4. Jakość pary, wydajność i ogólne wrażenia

Produkowana metodą konwekcyjną para jest zazwyczaj jest znacznie lepszej jakości od pary produkowanej kondukcyjnie (czyli poprzez bezpośredni kontakt z gorącą powierzchnią) i ta zasada sprawdza się również w przypadku Arizer Extreme Q. Parametry pary są zresztą doskonałe również dzięki wykorzystaniu w ścieżce pary elementów szklanych – nie nadają one parze żadnego smaku, dzięki czemu można cieszyć się czystym smakiem naszego ukochanego suszu. Para więc jest doskonałej jakości, jest też bardzo dużej mocy.

Wydajność Arizer Extreme Q również stoi na bardzo wysokim poziomie. Kiedy korzystamy z wężyka i stosujemy wspomnianą powyżej metodę Elbow Pack, jesteśmy w stanie odbywać bardzo oszczędne inhalacje jednoosobowe. Kiedy zaś korzystamy z wężyka w grupie osób, nabicie suszu do komory Cyclone Bowl pozwoli na długie sesje waporyzacyjne z przyjaciółmi. W przypadku balonu zaś, ten sam susz możemy wykorzystać kilkukrotnie (kilka napełnień balonu), co również jest rozwiązaniem bardzo oszczędnym. Po zakończonej waporyzacji susz jest ciemnobrązowy i jest równomiernego koloru – świadczy to jego pełnym wykorzystaniu.

IMG_7601

Nasze ogólne wrażenia z korzystania z waporyzatora Arizer Extreme Q są doskonałe – urządzenie jest bardzo łatwe i intuicyjne w obsłudze, produkowana para jest bardzo  wysokiej jakości, zaś waporyzacja jest bardzo wydajna i oszczędna pod kątem zużycia materiału. Bardzo podoba nam się możliwość obsługi waporyzatora przy pomocy pilota zdalnego sterowania – to bardzo wygodne kiedy nie trzeba np. wstać z kanapy aby rozpocząć napełnianie balona parą. Pilot pozwala na kontrolę wszystkich najważniejszych parametrów urządzenia. Ciekawym akcentem jest też podświetlanie bazy Extreme Q – wygląda to bardzo ciekawie, szczególnie po ciemku. Wentylator pracuje bardzo cicho, znacznie ciszej niż np. w Volcano Vaporizer. Tak jak Arizer V-Tower jest świetny, tak Extreme Q zostawia go daleko w tyle. Jednocześnie jest to model sprzedawany w doskonałej cenie – jak najbardziej więc zasługuje on na naszą rekomendację.

5. Wady i zalety

Do zalet Arizer Extreme Q zaliczyć należy bardzo wysoką jakość produkowane pary i jej doskonały smak. Prostota obsługi to również ogromny atut tego modelu. Na plus należy zapisać również doskonałą wydajność waporyzacji przy pomocy Arizer Extreme Q. Podoba nam się również bogaty zestaw akcesoriów oraz części zamiennych, a także niecodzienne akcenty, jak pilot zdalnego sterowania czy niebieskie podświetlanie bazy urządzenia. Duża zaletą jest gwarancja – obejmuje ona 3 lata na całość urządzenia, element grzewczy jest zaś objęty dożywotnią gwarancją producenta – to doskonała gwarancja! Ogromnym atutem jest też cena – nie znajdziemy innego waporyzatora stacjonarnego, który oferując takie bogactwo funkcji będzie jednocześnie miał tak korzystną cenę. Niewielką wadą jest dość długie nagrzewanie się elementów szklanych – wydłuża do czas oczekiwania na rozpoczęcie waporyzacji o około 15 minut. Nie jest to natomiast wada istotna. W ogólnym rozrachunku bardzo polecamy waporyzator stacjonarny Arizer Extreme Q – jest to jeden z najbardziej opłacalnych modeli.

REKOMENDOWANY SKLEP:

pestkanavapo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s