SideKick Vaporizer

IMG_7811SideKick Vaporizer to pierwszy waporyzator przenośny legendarnej amerykańskiej firmy 7th Floor Vapes, do tej pory specjalizującej się w waporyzatorach stacjonarnych. SideKick posiada szereg ciekawych rozwiązań i dostarcza wysokiej jakości pary. Poznajcie najnowszy vaporizer prosto z USA!

Firma 7th Floor Vapes to prawdziwa legenda w świecie waporyzacji, która na swoim koncie ma tak udane modele stacjonarne jak Da Buddha, Silver Surfer oraz Super Surfer. SideKick Vaporizer jest zaś pierwszym modelem przenośnym tej firmy i musimy przyznać, że jest to debiut bardzo udany. Wymienna bateria, 21 ustawień temperatury i unikatowy system chłodzący parę to tylko niektóre atuty SideKick Vaporizer.

1. Wielkość, konstrukcja, jakość wykonania

SideKick Vaporizer to waporyzator dość sporych rozmiarów – jego wymiary to 12,5 x 6 x 3,5 cm, zaś waga to 265 gramów. Są to więc raczej spore gabaryty – rozmiarem SideKick przypomina wcześniej przez nas recenzowany Mighty Vaporizer, jednak jest on trochę cięższy. Mimo to, SideKick bardzo dobrze leży w dłoni.

IMG_7809
Zawartość pudełka.

Konstrukcja tego modelu wyraźnie odbiega od wszystkiego, co widzieliśmy do tej pory. Pomimo tego, że komora znajduje się w górnej części urządzenia, para nie jest wdychana przez ustnik wprost z komory – zamiast tego para pokonuje długą drogę wewnątrz urządzenia, na której leży między innymi stalowa spirala chłodząca. Ostatecznie para dociera do ustnika, który jest wysuwany i znajduje się obok komory grzewczej. Mamy więc ceramiczną komorę, stalową ścieżkę pary oraz ręcznie robiony szklany ustnik. Obudowa jest Co ciekawe, SideKick Vaporizer posiada wbudowany mechanizm mieszający, co oznacza umożliwia przemieszanie zawartości komory bez konieczności jej otwierania – to bardzo ciekawe rozwiązanie. Na przedzie urządzenia znajduje się wyświetlacz LCD oraz 3 przyciski – 2 do regulacji temperatury oraz 1 do włączania i wyłączania urządzenia. W dolnej części vaporizera znajduje się zaś wieczko będące pokrywą komory na baterie – do działania SideKick potrzebuje 2 akumulatorów, w zestawie znajdują się 4 oraz zewnętrzna ładowarka do nich.

Jakość wykonania jest wspaniała – wszystkie elementy idealnie do siebie pasują, wszystkie materiały użyte do produkcji są bardzo wysokiej jakości. Biorąc do ręki SideKick Vaporizer od razu można poczuć, że jest to urządzenie z najwyższej półki jeśli chodzi o jakość wykonania. Warto dodać też, że w zestawie znajdziemy bogaty komplet akcesoriów.

2. Obsługa i porady dotyczące użytkowania

Pierwszym krokiem do waporyzacji przy pomocy SideKick Vaporizer jest napełnienie komory grzewczej. Bardzo pomocne są w tym dołączone do zestawu szczypce do ziół – można nimi wygodnie nałożyć materiał do komory. Komora powinna być wypełniona w całości, jednak susz nie powinien być bardzo mocno ubity, ponieważ uniemożliwiłoby to mieszanie w komorze przy pomocy wbudowanego mieszadła.

IMG_7819

Po napełnieniu komory nakładamy na nią górne wieczko i umieszczamy je z powrotem na miejscu. Kiedy otrzymasz swój SideKick Vaporizer, szklany ustnik nie będzie zamontowany. Przed zamontowaniem go nałóż trochę dołączonego do zestawu lubrykantu – pozwoli on ustnikowi łatwo się wsuwać i wysuwać. Nakładanie lubrykantu na ustnik jest konieczne przez około 5 pierwszych dni użytkowania, później nie jest to konieczne. Teraz możemy włączyć urządzenie, co robi się poprzez przytrzymanie włącznika przez około 2 sekundy.

IMG_7818
Mechanizm mieszający.

Kolejny krokiem jest regulacja temperatury – ustawienia temperatury mają numery od 1 do 11, można jednak wybrać np. 3,5 – w ten sposób ustawień jest aż 21. Nie polecamy jednak ustawień wyższych niż 9,5 – korzystanie z wyższych ustawień może spowodować zapłon suszu. Dobrym ustawieniem na początek inhalacji jest 6,5, odpowiadające 185 ºC. Po wybraniu interesującej nas temperatury wciskamy 1 raz przycisk zasilania, vaporizer zaczyna się nagrzewać.

Gdy temperatura zostanie osiągnięta, SideKick zawibruje sygnalizując gotowość do pracy – teraz możemy zacząć się zaciągać, najlepiej długo i powoli. Po kilku pierwszych zaciągnięciach możemy przemieszać zawartość komory kręcąc pokrętłem mieszadła znajdującym się w górnej części urządzenia i podnieść temperaturę. Za każdym razem, kiedy będziemy wypuszczać wyraźnie mniej pary należy przemieszać w komorze i ponieść temperaturę. Kiedy na ustawieniu 9,5 nie będziemy wypuszczać pary, wówczas będzie to znak, że nasza marihuana została w pełni wykorzystana. Warto dodać jeszcze, że SideKick automatycznie wyłącza się po 7 minutach pracy, w celu oszczędzania baterii. Jeśli tak się stanie, po prostu włącz go ponownie i kontynuuj waporyzację. Jeśli zaś chcesz wyłączyć SideKick Vaporizer, to robi się to tak samo jak w przypadku włączania – poprzez przytrzymanie przez 2 sekundy przycisku włącznika.

3. Dostępne temperatury, rodzaj ogrzewania i czas nagrzewania

SideKick Vaporizer posiada bardzo szerokie spektrum temperatur – wynosi ono od 120 do aż 235 ºC. To bardzo szeroki zakres, nawet szerszy niż potrzeba – do waporyzacji marihuany ustawienia poniżej 5,5 do niczego nam się nie przydadzą, podobnie ustawienia powyżej 9,5 – te z kolei są zbyt wysokie i mogą spowodować zapłon suszu, czego lepiej za wszelką cenę uniknąć. Oto dokładny wykaz temperatur:

1 – 120 ºC

1,5 – 129 ºC

2 – 138 ºC

2,5 – 147,5 ºC

3 – 157 ºC

3,5 – 161,5 ºC

4 – 166 ºC

4,5 – 171,5 ºC

5 – 177 ºC

5,5 – 181 ºC

6 – 185 ºC

6,5 – 190,5 ºC

7 – 196 ºC

7,5 – 202 ºC

8 – 208 ºC

8,5 – 214,5 ºC

9 – 221 ºC

9,5 – 225 ºC

10 – 229 ºC

10,5 – 232 ºC

11 – 235 ºC

Elastyczność jeśli chodzi o temperatury jest więc bardzo duża, może nie jest to pełna regulacja jak Mighty Vaporizer, jednak takie temperatury w zupełności wystarczają do waporyzacji.

IMG_7817
Ceramiczna komora.

SideKick to vaporizer kondukcyjny – ogrzewa on susz gorącą ceramiczną komorą grzewczą. Susz jest więc ogrzewany poprzez bezpośredni kontakt z gorącą powierzchnią. Zaletą takiego systemu grzewczego jest duża produkcja pary, szybkie nagrzewanie i mniejszy niż w przypadku konwekcji pobór mocy. Wadą kondukcji jest nieco mniejsza wydajność, do tego jednak wrócimy za chwilę.

Czas nagrzewania jest błyskawiczny – w naszych testach wynosił on 30-40 sekund, co jest doskonałym wynikiem, znacznie lepszym niż w przypadku większości waporyzatorów przenośnych. Wygodna jest też funkcja wibracji po osiągnięciu temperatury, to duża zaleta.

4. Jakość pary, wydajność i ogólne wrażenia

Jakość pary jest doskonała, szczególnie jak na vaporizer kondukcyjny. Świetną robotę pod tym kątem robi bardzo długa ścieżka pary oraz stalowa spirala chłodząca w ścieżce pary – oba te rozwiązania sprawiają, że para jest idealnie schłodzona, nawet na najwyższych temperaturach. Z kolei ceramiczna komora grzewcza i szklany ustnik zapewniają doskonały smak pary. Moc pary jest bardzo duża, porównywalna z Haze V3 Dual i niemal dorównująca Crafty Vaporizer. Pomimo świetnej jakości, smak i mocy pary, nie jest jej bardzo dużo. Choć więc SideKick Vaporizer potrafi dać bardzo mocne efekty, to raczej nie należy się spodziewać ogromnych chmur. Nie jest to jednak wada – para mimo wszystko jest mocna, za to mniejsze chmury to mniej zapachu i większa dyskrecja podczas waporyzacji.

IMG_7815
Spirala chłodząca parę.

Jak wspomnieliśmy wcześniej SideKick to vaporizer kondukcyjny – ogrzewa on susz gorącą ceramiczną komorą. Daje to nieco niższą wydajność, ponieważ susz jest ogrzewany przez cały czas, również pomiędzy kolejnymi zaciągnięciami, nie tylko w trakcie zaciągania się. W drugiej strony, wbudowane mieszadło pozwala wygodnie mieszać w komorze, co poprawia wydajność waporyzacji.

Nasze ogólne wrażenia z użytkowania SideKick Vaporizer są niezwykle pozytywne. Widać, że urządzenie ma dużo mocy, ponieważ jest w stanie wykorzystać zawartość komory zdecydowanie szybciej niż inne modele – waporyzacja jest więc krótsza, ale bardziej intensywna. Waporyzatora SideKick używa się po prostu bardzo przyjemnie i wygodnie, a wrażenia i efekty po waporyzacji są bardzo przyjemne. Doskonałe wrażenie robi też jakość wykonania SideKick’a – jest to bardzo precyzyjna robota. Duży plus również za bogaty zestaw akcesoriów – znajdziemy w nim wszystko (poza młynkiem i suszem, rzecz jasna), co jest nam potrzebne do waporyzacji.

5. Bateria i ładowanie

SideKick Vaporizer korzysta z wymiennych baterii, co jest kolosalną zaletą – gdy baterie są puste, możemy samodzielnie dokonać ich wymiany, w dodatku w zestawie jest zapasowy komplet i zewnętrzna ładowarka. Jedyną wadą SideKick’a jest to, że naładowane do pełna baterie pozwalają na około 30 minut ciągłej waporyzacji – to wynik, który nie powala na kolana. Z drugiej strony, jak wspomnieliśmy wcześniej, sesje są w przypadku SideKick Vaporizer krótsze niż w przypadku większości vaporizerów, dzięki czemu na jednym ładowaniu będziemy w stanie wykonać ich przynajmniej kilka. Dodatkowy komplet baterii w dużej mierze rozwiązuje problem krótkiej żywotności baterii – w sumie oba komplety pozwalają na ponad godzinę ciągłej pracy SideKick’a. Ładowanie jednego kompletu baterii w zewnętrznej ładowarce trwa około 1,5 godziny, co jest z kolei wynikiem znacznie lepszym niż w większości waporyzatorów.

IMG_7814
Wymienna bateria.

6. Wady i zalety

SideKick Vaporizer bardzo podoba nam się od strony jakości pary i jej mocy, pod tym kątem spisuje się na medal. Para jest też zawsze idealnie chłodna, co jest bardzo przyjemne. SideKick jest też bardzo łatwy w obsłudze – to wielka zaleta w przypadku początkujących użytkowników. Jakość wykonania jest doskonała, podobnie jak akcesoria wchodzące w skład zestawu. Jedyna wada SideKick’a to przeciętna żywotność baterii, jednak drugi komplet baterii w zestawie w zasadzie rozwiązuje ten problem. Jeśli szukasz urządzenia z najwyższej półki, SideKick jest zdecydowanie dobrym rozwiązaniem. Waporyzatory firmy 7th Floor Vapes są dostępne w Polsce tylko w sklepie Pestkomania:

pestkanavapo

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s