Mighty Vaporizer

IMG_7293 kopiujMighty to drugi i większy z dwóch vaporizerów przenośnych wyprodukowanych przez Storz & Bickel. Jest to większa wersja Crafty Vaporizer, która w zasadzie działa identycznie, posiada jednak kilka usprawnień. To najlepszy przenośny waporyzator do marihuany.

Określanie Mighty Vaporizer starszym bratem Crafty Vaporizer jest jak najbardziej słuszne. Mighty jest zdecydowanie większy, cięższy i mniej przenośny niż Crafty. Większe rozmiary pozwalają rozwiązać niektóre problemy znane z Crafty, jak np. żywotność baterii czy brak możliwości regulacji temperatury bez dostępu do aplikacji. Jest to jednak rekompensowane mniejszą dyskrecją Mighty Vaporizer.

1. Wielkość, konstrukcja, jakość wykonania

Mighty Vaporizer jest dość spory jak na vaporizer przenośny, na czym cierpi jego dyskrecja. Waporyzator jest mniej więcej wielkości telefonu iPhone 7  tylko jest grubszy, dokładne wymiary to 14 x 8 x 3 cm. Waga wynosi 230 g, czyli blisko 100 g więcej niż w przypadku Crafty Vaporizer. To duże różnice parametrów, szczególnie widać je, kiedy oba vaporizery leżą koło siebie:

IMG_7283 kopiuj

Nie ma możliwości schowania Mighty w dłoni, zmieści się on tylko do większych kieszeni. Jest przez to zdecydowanie mniej dyskretny i to największa wada tego waporyzatora.

Podobnie jak Crafty, Mighty składa się z dwóch modułów – dolnego i górnego. Dolny jest zdecydowanie większy i mieści baterie, komorę grzewczą oraz moduł grzewczy. Moduł górny to jednostka chłodząca oraz składany ustnik. Oba moduły są połączone ze sobą w trakcie waporyzacji i rozłączane w celu napełnienia/opróżnienia komory lub czyszczenia. Aby zdemontować jednostkę chłodzącą należy ją przekręcić o 90°. Komora grzewcza musi być rozebrana na części w celu wyczyszczenia jej w środku. Polecamy robić to regularnie, nawarstwione zabrudzenia są trudne do usunięcia. Komora grzewcza może pomieścić max. 0,3 g drobno zmielonej marihuany, jednak można jej nabić mniej. W dolnej części Mighty Vaporizer znajduje się spory wyświelacz oraz guziki + i – do regulacji temperatury. Z boku znajduje się gniazdo ładowarki (Mighty nie ma złącza micro-USB), na spodzie ukryte jest pomarańczowe narzędzie do ubijania komory. W dolnej części znajduje się też guzik do włączania/wyłączania vaporizera.

IMG_7285 kopiuj

Mighty Vaporizer jest wykonany bardzo precyzyjnie, z wysokiej jakości komponentów. Obudowa wykonana jest z plastiku, ale to również bardzo wysokiej jakości materiał. Nie jest to tani plastik i prezentuje się naprawdę elegancko. W pudełku znajdziemy też zestaw zapasowych sitek oraz uszczelek, dzięki czemu jeśli nie mamy ochoty czyścić zatkanych sitek na bieżąco można je po prostu wymienić, a później odmoczyć w spirytusie wszystkie sitka naraz.

2. Obsługa i porady dotyczące użytkowania

Pierwszym krokiem jest drobne zmielenie suszu marihuany. Idealnie nadaje się do tego młynek dołączony do Mighty Vaporizer – mieli on optymalnie drobno. Zmielone zioło należy umieścić w komorze i można to zrobić na albo za pomocą dołączonego narzędzia napełniającego albo za pomocą kapsułki dozującej. Pierwszy sposób jest bardzo wygodny, zapobiega rozsypaniu suszu, co mogłoby się zdarzyć przy wsypywaniu go bezpośrednio do komory. Korzystanie z kapsułki dozującej jest również bardzo wygodne – wystarczy ubić zioła w kapsułce, założyć jej wieczko i nabitą kapsułkę umieścić w komorze. To rozwiązanie bardzo poręczne, szczególnie poza domem – można łatwo, szybko i wygodnie napełnić komorę. Kapsułka pomaga uniknąć też pylistych drobinek przyklejających się do komory oraz sitka nad nią.

Gdy komora jest napełniona, włączamy Mighty Vaporizer pomarańczowym guzikiem na dole. Włączenie jest sygnalizowane wibracją. Po włączeniu nagrzewanie rozpoczyna się automatycznie i można  obserwować na wyświetlaczu rosnącą temperaturę. Jest to też czas na regulację temperatury. Brak zmiany temperatury spowoduje rozgrzanie do ostatnio używanego poziomu temperatury. Mighty wibruje dwukrotnie gdy rozgrzeje się  już do wybranej temperatury, co jest bardzo wygodne. Teraz można rozpocząć zaciągnie się.

IMG_7287 kopiuj

Waporyzację z Mighty radzimy rozpocząć ustawiając temperaturę na 180° C. Gdy zaczniesz wypuszczać mniej pary, podkręć temperaturę o 10° C. Polecamy powtarzać ten cykl aż do czasu, gdy na najwyższej temperaturze (210° C) przestaniesz wypuszczać parę. Będzie to oznaczało, że susz został w pełni wykorzystany. Wtedy wciśnij pomarańczowy guzik w celu wyłączenia vaporizera. Opróżnij komorę i gdy wystygnie wyczyść ją szczoteczką dołączoną do zestawu.

Mighty Vaporizer został wyposażony w  funkcję automatycznego wyłączania w przypadku braku aktywnego zaciągania się – gdy przestaniesz się zaciągać, vaporizer wyłączy się po mniej więcej dwóch minutach. Jeśli jednak nie przerywasz inhalacji, automatyczne wyłączanie nie będzie się aktywować.

Jeśli waporyzacja pełnej komory to dla Ciebie zbyt mocne doznania, spróbuj naszego triku pozwalającego na wypełnienie komory mniejszą ilością marihuany, bez pogorszenia wydajności. Na dno komory wsyp susz w ilości takiej, aby wypełnił komorę do jedynie do połowy. Na suszu umieść podkładkę do waporyzacji olejków. Wypełni ona wolne miejsce w komorze, co pozwoli na skuteczną waporyzację z wykorzystaniem mniejszej ilości suszu.

Nie zaniedbuj regularnego czyszczenia jednostki chłodzącej! W instrukcji obsługi dołączonej do Mighty znajdziesz szczegółowe instrukcje jak ją wyczyścić. Jednostkę chłodzącą należy rozebrać do czyszczenia i wszystkie elementy oprócz uszczelek odmoczyć w spirytusie przez kilkanaście minut. Wszystkie lepkie zabrudzenia powinny bez problemu dać się usunąć. Następnie wysusz wszystkie części jednostki chłodzącej  i z powrotem złóż ją w całość.

3. Dostępne temperatury, rodzaj ogrzewania i czas nagrzewania

Mighty posiada szerokie spektrum temperatury, można ją swobodnie regulować w zakresie 40-210° C. W odróżnieniu od Crafty, temperaturę waporyzacji można w Mighty regulować z poziomu urządzenia, bez konieczności używania aplikacji mobilnej. Nie ma nawet możliwości używania aplikacji mobilnej – Mighty z nią nie współpracuje, a szkoda. Temperatury w zakresie 40-210° C to zdecydowanie szerszy zakres niż jest potrzebny, w zupełności wystarczyłby zakres 170-210°, jednak nie jest to w żadnym wypadku wada Mighty.

IMG_7290 kopiuj

Mighty Vaporizer jest wyposażony w konwekcyjno-kondukcyjny (hybrydowy) system grzewczy. Susz lub koncentrat jest ogrzewany od spodu strumieniem gorącego powietrza oraz przez ściany komory grzewczej. Taki rodzaj ogrzewania pozwala na połączenie najlepszych cech vaporizerów konwekcyjnych oraz kondukcyjnych, czego skutkiem jest z jednej strony doskonała wydajność, z drugiej zaś świetna żywotność baterii.

Do ustawionej temperatury Mighty rozgrzewa się w czasie od 90 do 120 sekund, jest to zależne od poziomu naładowania baterii oraz wybranej temperatury. W większości naszych testów był to czas nieznacznie przekraczający 90 sekund, a więc nieco szybciej niż w przypadku Crafty. Mimo wszystko jest to czas nagrzewania nieco poniżej przeciętnej.

4. Jakość pary, wydajność i ogólne wrażenia

Jeśli chodzi o jakość pary, to jest ona identyczna w przypadku Crafty i Mighty. Przeprowadzaliśmy tzw. blind-test, czyli test z zawiązanymi oczami. Nikomu z naszego zespołu nie udało się rozróżnić obu urządzeń od strony jakości oparów. Jakość jest świetna, nie tak dobra jak w przypadku Volcano, ale bardzo bliska tego poziomu. Pamiętajcie jednak, że Volcano to vaporizer domowy, korzystający ze stałego dostępu do źródła zasilania. Mighty chłodzi parę nieco lepiej od Crafty, ponieważ jego jednostka chłodząca jest większa. Nie jest to jednak istotna różnica. Mighty to vaporizer, który produkuje najlepszą parę wśród wszystkich przenośnych parowników. Smak pary jest absolutnie genialny, co jest wynikiem hybrydowego podgrzewania. Moc pary, podobnie jak w Crafty, jest ogromna – waporyzacja pełnej komory (średnio 0,25 g suszu) daje efekty porównywalne do wypalenia kilku jointów. Oznacza to, że Mighty to bardzo wydajny vaporizer i pozwoli on zredukować zużycie suszu.

Nasze ogólne wrażenia po testach tego modelu są takie, że Mighty produkuje świetną i bardzo mocną parę, jednak jest dość duży. Doskonale sprawdza się do użytku w domu, jeśli jednak chcesz waporyzować poza nim to pamiętaj, że Mighty jest mało dyskretny z racji na swój spory rozmiar. Jeśli zależy Ci na dyskrecji to lepszym rozwiązaniem może być Crafty Vaporizer. Z drugiej strony, Mighty bije na głowę Crafty jeśli chodzi o żywotność baterii – jest ona dokładnie 2 razy lepsza, do czego wrócimy za chwilę. Nieco szkoda, że Mighty nie obsługuje aplikacji mobilnej. Natomiast plus za to, że można mieć dostęp do wszystkich funkcji z poziomu vaporizera, bez konieczności korzystania z aplikacji.

IMG_7289 kopiuj

5. Bateria i ładowanie

Mighty posiada dokładnie taką samą baterię co Crafty, tyle że posiada jej dwie sztuki (obie wbudowane). Oznacza to, że pozwala na dokładnie dwa razy dłuższą waporyzację na jednym ładowaniu. To świetne szczególnie kiedy waporyzujemy wraz ze znajomymi – Mighty bez problemu wytrzyma całą imprezę, podczas gdy Crafty może wymagać ładowania baterii w najmniej odpowiednim momencie.

Nieco szkoda, że Mighty Vaporizer da się ładować tylko przy pomocy dedykowanej ładowarki. Wyklucza to możliwość naładowania go cudzą ładowarką (np. do telefonu) oraz możliwość podpięcia go do przenośnego powerbanku. Z drugiej strony, ładowarka dołączona do Mighty ma znacznie większą moc. Pozwala to naładować urządzenie w dokładnie takim samym czasie (2 godziny) jak Crafty, pomimo tego, że bateria ma dwukrotnie większą pojemność.

W pełni naładowana bateria pozwala na około 90 minut nieprzerwanej waporyzacji. W naszych testach pozwalało to na 7-8 pełnych sesji waporyzacyjnych. Ze świecą można szukać drugiego parownika przenośnego, który zapewni taką żywotność baterii.

Mighty Vaporizer oferuje także możliwość waporyzacji podczas ładowania baterii, co jest genialnym rozwiązaniem kiedy zapomnimy naładować baterii i akurat mamy ochotę poinhalować się przy pomocy Mighty Vaporizer. W odróżnieniu od Crafty, z rozpoczęciem waporyzacji nie trzeba czekać aż bateria osiągnie 20% naładowania. Nawet jeśli bateria jest całkowicie wyładowana, waporyzację można rozpocząć od razu.

6. Wady i zalety

Mighty Vaporizer to praktycznie same zalety! Powiela on świetne rozwiązania z Crafty (hybrydowy system grzewczy, jednostka chłodząca, składany ustnik, nowoczesne wzornictwo), ale zapewnia dwukrotnie lepszą żywotność baterii – to kolosalna zaleta. Wielkim plusem jest też możliwość dokładnej regulacji temperatury z poziomu waporyzatora, bez korzystania z aplikacji. Te dwie różnice w naszej ocenie czynią z Mighty lepszy waporyzator niż Crafty. Jedyną wadą Mighty są jego spore gabaryty, przez co parownik jest mniej dyskretny. Pomimo tej wady, Mighty to najlepszy vaporizer przenośny na rynku!

REKOMENDOWANY SKLEP:

pestkanavapo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s