Haze Dual V3 Vaporizer

IMG_7828Haze Dual V3 Vaporizer to mały, ale bardzo potężny vaporizer przenośny. Poza doskonałą jakością pary oferuje on szereg niezwykłych funkcji – przykładowo jest to jedyny waporyzator na rynku posiadający aż dwie komory grzewcze! W połączeniu z możliwością waporyzacji zarówno suszu, koncentratów, jak i e-liquidów otrzymujemy najbardziej wszechstronny vaporizer przenośny na rynku!

Haze V3 Dual to zdecydowanie jeden z najlepszych waporyzatorów przenośnych dostępnych obecnie w sprzedaży. Posiada on szereg doskonałych rozwiązań – dwie komory grzewcze, kilka rodzajów wkładów do komory grzewczej, czy możliwość samodzielnej wymiany baterii.

1. Wielkość, konstrukcja, jakość wykonania

Haze V3 Dual jest raczej niewielkich rozmiarów – jego wymiary to 80 x 51 x 23 mm. Bez problemu zmieści się więc w kieszeni, zaś w trakcie użytkowania niemal w całości można go ukryć w dłoni. Waga tego vaporizera to 134 g, nie jest więc on ciężki. Obudowa wykonana jest z bardzo wytrzymałych tworzyw wysokiej jakości. Cały waporyzator ma dość kwadratowy kształt, co nie jest bardzo typowe, jednak sprawia, że Haze V3 Dual doskonale leży w dłoni i ma ogólnie kompaktowe rozmiary.

Z boku urządzenia znajduje się pokrywa, pod którą ukryte są obie komory grzewcze. Po pokrywą ukryte są 4 diody LED sygnalizujące aktualne ustawienie temperatury, nagrzewanie  itp. W dolnej części vaporizera znajduje się klapka będąca wieczkiem komory na baterię. Na górze zaś znajduje się przełącznik, który można przesunąć w lewo lub w prawo – pełni on funkcję blokady – dopiero po jego przesunięciu będziemy w stanie włączyć urządzenie. Po przesunięciu przełącznika uzyskamy też możliwość wysunięcia chowanego wewnątrz urządzenia ustnika. W na górze przełącznika znajduje się zaś jedyny przycisk, służący do zmiany ustawień temperatury.

IMG_7827
W zestawie znajdziesz sporo elementów.

Jakość wykonania spełnia najwyższe możliwe standardy. Wszystkie materiały, z których zbudowany jest Have V3 Dual są atestowane i bezpieczne dla zdrowia, samo urządzenie jest zaś bardzo solidne i wytrzymałe – testowany przez nas egzemplarz upadł ładnych kilka razy na twardą powierzchnię i nic mu się nie stało.

2. Obsługa i porady dotyczące użytkowania

Pierwszym krokiem koniecznym do rozpoczęcia waporyzacji jest odpowiednie zmielenie suszu – doskonale nadaje się do tego oryginalny młynek od Haze V3 Dual (sprzedawany osobno), choć inny młynki również się nadadzą jeśli tylko mielą susz odpowiednio drobno.

Susz możemy nabić na kilka sposobów – może on zostać nabity do komory z wkładem kondukcyjnym, wkładem konwekcyjnym lub puszką na susz – każde z tych rozwiązań zapewni inne doznania. Wkład kondukcyjny zapewni największą gęstość pary i jej największą moc. Wkład konwekcyjny zapobiega bezpośredniemu kontaktowi suszu ze ściankami komory grzewczej, do daje nieco efekty prawdziwej konwekcji (ogrzewania gorącym powietrzem). Wkład konwekcyjny zapewni więc lepszy smak i dłuższe sesje waporyzacyjne, para będzie jednak mniej gęsta. Puszka na susz  umożliwia z kolei bardzo wygodne nabicie komory gdy jesteśmy poza domem – wystarczy po prostu umieścić w komorze zawczasu nabitą suszem metalową puszkę. W każdym z tych 3 przypadków najlepiej sprawdzi się drobne zmielenie suszu i raczej mocne ubicie go w komorze. Możemy nabić obie komory lub tylko jedną, można też do jednej komory nabić susz np. we wkładce kondukcyjnej, a do drugiej we wkładce konwekcyjnej – możliwych kombinacji jest bardzo wiele. W każdym razie można wykorzystać dwie komory bez konieczności otwierania vaporizera i ponownego nabijania komory, co jest bardzo wygodne.

IMG_7834
Dwie komory grzewcze.

W zestawie znajduje się też wkład na koncentraty i e-liquidy – ma on na dnie specjalną gąbeczkę. Jeśli planujemy używać e-liquidu, wówczas można po prostu niewielką jego ilość umieścić na tej gąbeczce, podobnie jak w przypadku bardziej płynnych koncentratów. Jeśli zaś chcemy waporyzować wosk BHO, wówczas z wkładu należy wyjąć tę gąbeczkę i niewielką ilość koncentratu umieścić na dnie wkładu.

IMG_7831
Wkład konwekcyjny.

Kiedy napełnimy już naszą komora (lub komory), należy przesunąć przełącznik na górze w prawo lub w lewo – w zależności od tego, w którą stronę go przesuniemy to będziemy używać jednej albo drugiej komory. Obok komór znajdują się symbole odpowiadające symbolom ukazującym się pod przełącznikiem po jego przełączeniu – wybór odpowiedniej komory jest więc bardzo prosty i intuicyjny.

Następnie przyciskiem na górze przełącznika wybieramy interesujące nas ustawienie temperatury. Ustawienia 1-3 najlepiej nadają się do suszu, do koncentratów zaś polecamy ustawienia 3-4. W trakcie nagrzewania diody LED będą migać, gdy zaś temperatura zostanie osiągnięta zaczną one świecić ciągłym światłem.

IMG_7832
Wkład kondukcyjny.

Gdy temperatura zostanie osiągnięta, żeby zacząć waporyzację musimy jeszcze wysunąć chowany wewnątrz urządzenia ustnik. W zestawie znajdują się dwa ustniki – szklany oraz stalowy. Szklany zapewni lepszy smak pary, stalowy zaś da lepiej schłodzoną parę i jest bardziej wytrzymały.

IMG_7833
Wkład na koncenetrat lub e-liquid.

W trakcie inhalacji polecamy zacząć od niższych ustawień temperatury i stopniowo je podwyższać gdy pary zacznie robić się mniej. Taka technika pozwoli na najbardziej efektywne wykorzystanie suszu. Najlepiej sprawdzą się powolne i długie wdechy – w ten sposób uzyskamy najwięcej pary.

3. Dostępne temperatury, rodzaj ogrzewania i czas nagrzewania

Haze V3 Dual oferuje 4 ustawienia temperatury: 185, 193, 199 oraz 213 ºC. Nie jest to więc pełna regulacja temperatury, jak np. w przypadku Mighty Vaporizer, jednak taki zakres oferowanych temperatur w zupełności wystarcza zarówno do waporyzacji marihuany, jak i jej koncentratów.

IMG_7822

Haze V3 Dual posiada kondukcyjny system grzewczy, czyli grzeje ściankami komór grzewczych. Przy użyciu wkładu konwekcyjnego jesteśmy jednak w stanie uzyskać nieco efektu konwekcji. Warto więc podkreślić, że jest to waporyzator kondukcyjny mający do zaoferowania znacznie więcej niż większość tego typu modeli. Grzałka jest mocna – nawet bardzo mocne wdechy nie są w stanie istotnie obniżyć temperatury w komorze. To duża zaleta. System grzewczy zapewnia też równomierną waporyzację suszu, bez konieczności mieszania w komorze w trakcie inhalacji.

Czas nagrzewania przy naładowanej w pełni baterii to 50-60 sekund, a więc jest to czas znacznie krótszy niż np. w przypadku Crafty Vaporizer i zbliżony do Arizer Air. Taki czas nagrzewania jest raczej standardowy, choć oczywiście są modele nagrzewające się jeszcze szybciej.

4. Jakość pary, wydajność i ogólne wrażenia

Jakość pary produkowanej przez Haze V3 Dual jest bardzo wysoka, szczególnie jak na waporyzator kondukcyjny. Para jest doskonała w smaku, szczególnie kiedy używamy konwekcyjnego wkładu do komory i szklanego ustnika. Pod tym kątem Haze V3 Dual jest znacznie lepszy od większości dotychczas testowanych przez nas modeli kondukcyjnych. Produkcja pary stoi na bardzo wysokim poziomie, największe chmury uzyskamy korzystając z wkładu kondukcyjnego oraz wyższych ustawień temperatury. Co ważne, Haze V3 Dual doskonale radzi sobie z chłodzeniem pary – nawet na najwyższym ustawieniu temperatury para nie jest gorąca, dzięki czemu waporyzacja jest bardzo komfortowa.

IMG_7824
Przełącznik w lewo – waporyzacja przy pomocy dolnej komory.

Wydajność Haze V3 Dual jest świetna, niezależnie od tego, którego wkładu do komory użyjemy. Kannabinoidy są bardzo skutecznie odparowywane, przez co działanie jest mocne. Jak wspominaliśmy wcześniej, susz jest waporyzowany na tyle równomiernie, że mieszanie w komorze w trakcie waporyzacji nie jest konieczne. Puszka na susz mieści około 0,2 g zmielonej marihuany, kiedy korzystamy z wkładu kondukcyjnego lub konwekcyjnego to do komory zmieścimy jeszcze nieco mniej, ok. 0,15 g. W połączeniu z dużą mocą pary oznacza to doskonałą wydajność – Haze V3 Dual to bardzo oszczędny waporyzator, co umożliwia zmniejszenie ilości wykorzystywanego suszu.

IMG_7823
Przełącznik w prawo – waporyzacja przy pomocy górnej komory.

Ogólne wrażenia z użytkowania Haze V3 Dual są wspaniałe – waporyzacja przy pomocy tego modelu jest bardzo łatwa, nawet dla początkujących użytkowników, zaś jakość pary i wydajność stoją na najwyższym poziomie. Dodatkowo, dwie komory i wiele rodzajów wkładów do niej czynią z Haze V3 Dual najbardziej wszechstronny waporyzator na rynku.

5. Bateria i ładowanie

Haze V3 Dual korzysta z wymiennych baterii standardowego typu 18650. Pojemność baterii to 2600 mAh, w zestawie znajdują się aż 2 baterie tego typu, co jest ogromną zaletą – jeśli jedna bateria się wyczerpie możemy ją w kilka sekund wymienić na drugą, pełną. Naładowana do pełna bateria pozwala na około 60 minut ciągłej waporyzacji, co jest bardzo dobrym wynikiem.

IMG_7826
Bateria jest wymienna.

Baterie ładuje się przy pomocy zewnętrznej ładowarki, przez co korzystanie z Haze V3 Dual w trakcie ładowania nie jest możliwe. Nie jest to jednak wielki problem, ponieważ nawet jeśli pusta bateria zaskoczy nas w trakcie waporyzacji to zawsze możemy ją wymienić na drugą baterię, pełną. Ładowanie trwa około 4 godzin, co jest dość długim czasem. Pamiętajmy jednak, że ładujemy aż 2 baterie, przez co wystarczą one łącznie na dwukrotnie dłuższy okres czasu.

6. Wady i zalety

Haze V3 Dual to jeden z naszych ulubionych waporyzatorów, zdecydowanie jest to model z najwyższej półki, mogący śmiało konkurować z modelami takimi jak PAX, Crafty czy Mighty. Jakość, ilość i smak pary stoją na najwyższym poziomie, zaś jej duża moc i niewielkie rozmiary komory zapewniają doskonałą wydajność waporyzacji. Wielką zaletą jest też mnogość trybów inhalacji – nie dość, że możemy nabić aż dwie komory, to każdą z nich można nabić na wiele różnych sposobów, przy użyciu różnych wkładów do komory. W połączeniu z możliwością waporyzacji zarówno marihuany, jak i koncentratów oraz e-liquidów, okazuje się, że Haze V3 Dual to zdecydowanie najbardziej wszechstronny i uniwersalny waporyzator przenośny na rynku. Wielką zaletą jest również wymienność baterii oraz fakt, że w zestawie znajdziemy aż 2 baterie. Niewielką wadą jest jedynie względnie długi czas ładowania baterii jednak jak wspomnieliśmy wcześniej, należy pamiętać, że ładujemy aż dwie baterie jednocześnie. W ostatecznym rozrachunku Haze V3 Dual to doskonały waporyzator, zdecydowanie jest to model godny polecenia.

pestkanavapo