Crafty Vaporizer

IMG_7275 kopiujCrafty Vaporizer to najmniejszy waporyzator niemieckiej firmy Storz & Bickel – z łatwością zmieści się w kieszeni. Crafty to prawdziwy cud techniki: można w nim odparować zarówno marihuanę, haszysz, jak i koncentraty, a do tego urządzenie współpracuje  z aplikacją na telefon, która daje dostęp do wielu ciekawych funkcji.

Crafty Vaporizer to naszym zdaniem jeden z najlepszych przenośnych parowników. Zapewnia on najwyższej klasy parę i doskonałą wydajność waporyzacji. Z całą pewnością jest to waporyzator z najwyższej półki, który dostarczy niezapomnianych wrażeń.

1. Wielkość, konstrukcja, jakość wykonania

Crafty Vaporizer ma bardzo kompaktowy rozmiar, jest mniej więcej wielkości paczki papierosów. Jego dokładne wymiary to 11 cm x 5,7 cm x 3,3 cm, waga wynosi 135 g. takie parametry sprawiają, że Crafty jest bardzo przenośny i dyskretny, łatwo można go ukryć w dłoni.

Crafty Vaporizer składa się z dwóch głównych części – dolnej, zawierającej moduł grzewczy oraz baterię, i górnej, czyli jednostki chłodzącej. Aby zdemontować jednostkę chłodzącą należy ją przekręcić o 90°. Na górze dolnej części Crafty Vaporizer znajduje się komora grzewcza, która mieści do 0,3 g zmielonej marihuany. Jednostkę chłodzącą da się rozmontować w celu czyszczenia, dolna część nie jest przeznaczona do samodzielnego rozbierania, rozłożenie jej na części może spowodować unieważnienie gwarancji.

IMG_7280 kopiuj

Podobnie jak wszystkie inne produkty firmy Storz & Bickel, Crafty Vaporizer cechuje się niezwykle wysoką jakością wykonania oraz słynną niemiecką precyzją. Obudowa jest wykonana z eleganckiego i wytrzymałego tworzywa sztucznego, co pozwoliło producentowi na obniżenie wagi tego waporyzatora. Pomimo tego, że jest to plastik, Crafty nie wygląda ani trochę tandetnie. W pudełku znajdziemy też zestaw zapasowych sitek oraz uszczelek, dzięki czemu Crafty może służyć przez dłuższy czas bez dokupywania tych materiałów eksploatacyjnych.

2. Obsługa i porady dotyczące użytkowania

Aby przystąpić do waporyzacji z użyciem Crafty należy wcześniej drobno zmielić susz, w czym bardzo pomocny jest dołączony młynek do ziół. Mieli on marihuanę w sposób idealny dla tego waporyzatora. Zmielony susz może zostać umieszczony w komorze na 3 sposoby: można go po prostu wsypać do komory, skorzystać z narzędzia napełniającego komorę lub z kapsułki dozującej. Pierwszy sposób wydaje się najprostszy, ale odradzamy go ponieważ w praktyce zazwyczaj część suszu ląduje obok komory i może przedostawać się pod uszczelkę. Narzędzie napełniające komorę nakręca się na komorę zamiast jednostki chłodzącej i wówczas można wsypać susz do komory bez ryzyka rozsypania go na boki. Kapsułka dozująca to mała aluminiowa kapsułka, do której nabija się susz i którą następnie należy umieścić w komorze. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ również zapobiega rozsypaniu suszu i ułatwia czyszczenie komory.

IMG_7282 kopiuj

Po napełnieniu komory należy włączyć Crafty Vaporizer przyciskiem w dolnej części waporyzatora. Włączenie jest sygnalizowane wibracją. Po włączeniu nagrzewanie rozpoczyna się automatycznie i wówczas dioda LED świeci kolorem czerwonym. Po osiągnięciu domyślnej temperatury dioda zmienia kolor na zielony. To znak, że można zacząć się zaciągać. Gdy produkcja pary stanie się mniejsza, można aktywować tryb Boost, czyli wyższe ustawienie temperatury. Robi się to poprzez dwukrotne wciśnięcie głównego pomarańczowego przycisku. Gdy i na tym ustawieniu temperatury produkcja pary się zmniejszy i dodatkowo pogorszeniu ulegnie smak, będzie to znak że susz został wykorzystany i należy opróżnić komorę. W tym celu należy przycisnąć przycisk przez pół sekundy, co spowoduje wyłączenie grzałki i całego vaporizera.

Crafty Vaporizer posiada funkcję automatycznego wyłączania w przypadku braku zaciągania się – w takiej sytuacji vaporizer wyłączy się po około dwóch minutach. Jeśli jednak zaciąganie się jest kontynuowane, Crafty będzie pracować normalnie.

Istnieje też trik pozwalający na napełnieniu komory mniejszą ilością marihuany bez pogorszenia wydajności Crafty Vaporizer. Na dnie należy umieścić mniejszą niż normalnie ilość zmielonego suszu i docisnąć go przy pomocy podkładki do waporyzacji olejków. Podkładka wypełni wolne miejsce w komorze, co zapewni optymalną wydajność waporyzacji.

IMG_7274 kopiuj

Nie należy zaniedbywać regularnego czyszczenia jednostki chłodzącej. Szczegółowe instrukcje dotyczące jej czyszczenia znajdują się w instrukcji obsługi. W skrócie: należy rozebrać jednostkę chłodzącą i wszystkie elementy oprócz uszczelek odmoczyć w spirytusie. Po takim zabiegu wszystkie zabrudzenia powinny zniknąć. Następnie należy wysuszyć wszystkie elementy i z powrotem złożyć jednostkę chłodzącą.

3. Dostępne temperatury, rodzaj ogrzewania i czas nagrzewania

Crafty Vaporizer oferuje 2 podstawowe ustawienia temperatury: standardowe (180º C) oraz tryb Boost (195º C). Są to tryby w pełni wystarczające do skutecznej waporyzacji. Po połączeniu z aplikacją mobilną (piszemy o niej poniżej) dostępne staje się pełne spektrum temperatur. Wówczas temperatura może być regulowana z dokładnością do 1º C w zakresie 40-210º C. To świetne rozwiązanie, dające użytkownikowi znacznie więcej swobody.

Crafty Vaporizer to urządzenie wyposażone w hybrydowe ogrzewanie, czyli ogrzewające odparowywaną substancję zarówno strumieniem rozgrzanego powietrza, jak i przy pomocy komory grzewczej. Zapewnia to optymalną wydajność waporyzacji, lepszą niż w przypadku waporyzatorów ogrzewających susz tylko komorą (kondukcja) lub tylko rozgrzanym powietrzem (konwekcja).

Crafty rozgrzewa się w czasie od 90 do 120 sekund, co zależy od naładowania baterii oraz wybranej temperatury. Jest to dość przeciętny czas nagrzewania – są modele rozgrzewające się znacznie szybciej, są też takie, które potrzebują więcej czasu. Wygodną funkcją jest to, że Crafty Vaporizer wibruje po osiągnięciu zaprogramowanej temperatury.

4. Jakość pary, wydajność i ogólne wrażenia

Największą zaletą Crafty Vaporizer, oprócz kompaktowego rozmiaru, jest jakość pary produkowanej przez to urządzenie. Jednostka chłodząca zapewnia odpowiednie schłodzenie pary, dzięki czemu nie podrażnia ona gardła ani płuc. Hybrydowe ogrzewania zapewnia z kolei wyśmienity smak pary – znacznie lepszy niż w waporyzatorach kondukcyjnych. Przede wszystkim jednak wspomnieć należy o niezwykłej mocy pary produkowanej przez Crafty Vaporizer. Para jest tak mocna, że waporyzacja pełnej komory potrafi zapewnić zadowalające efekty dla 3-4 osób. Jak łatwo policzyć, wykorzystanie całej komory przez jedną osobę potrafi dać bardzo mocne efekty. Przekłada się to na wielką wydajność Crafty Vaporizer. Bardzo mocne efekty (porównywalne do wypalenia kilku jointów) można uzyskać przy pomocy znacznie mniejszych ilości marihuany, czyli 0.2-0.3 g. Oznacza to bardzo ekonomiczne zużycie suszu.

IMG_7276 kopiuj

Na ogólne wrażenia z korzystania z Crafty Vaporizer są świetne. To jeden z najlepszych waporyzatorów możliwych obecnie do kupienia. Na pochwałę zasługuje przede wszystkim bardzo wysoka jakość pary oraz znakomita wydajność waporyzacji. Do tego Crafty Vaporizer jest mały i bardzo dyskretny. W porównaniu do innych modeli cechuje go też wielka łatwość zaciągania się, podczas gdy większość przenośnych parowników ma zdecydowanie gorszy przepływ powietrza, czego skutkiem jest opór podczas zaciągania się. W Crafty Vaporizer tego problemu nie ma – zaciąganie się nie mogłoby być bardziej naturalne.

5. Aplikacja mobilna

Crafty Vaporizer można połączyć z aplikacją mobilną, która pozwala na precyzyjną regulację temperatury w zakresie 40-210º C. To rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ pozwala dopasować temperaturę i gęstość pary do indywidualnych potrzeb.

Oprócz regulacji temperatury z aplikacji można odczytać poziom naładowania akumulatora, łączny czas użytkowania vaporizera a nawet uzyskać dostęp do cyfrowej wersji instrukcji obsługi.Aplikacja pozwala także na zmianę koloru diody LED, regulację jasności diody LED, włączenie/wyłączenie wibracji waporyzatora, włączenie/wyłączenie wibracji w telefonie.

Aplikacja mobilna jest w przypadku Crafty Vaporizer bardzo użyteczna i bardzo dobrze, że producent zdecydował się na takie rozwiązanie, ponieważ znacznie ułatwia ono obsługę vaporizera. Aplikacja mobilna jest dostępna do pobrania za darmo w sklepach Apple AppStore oraz oraz Google Play.

6. Bateria i ładowanie

Ładowanie Crafty Vaporizer odbywa się przez port micro-USB, do którego wpinany jest dołączony kabel USB. Drugi koniec kabla może zostać wpięty do portu USB w komputerze lub do adaptera ściennego, pozwalającego na naładowanie waporyzatora przy pomocy zwykłego gniazdka elektrycznego.

IMG_7277 kopiuj

Ładowanie baterii od zera do pełnego naładowania zajmuje około 2 godzin i jest sygnalizowane miganiem diody LED na niebiesko. Im wolniej miga dioda, tym bardziej naładowana jest bateria. Gdy dioda zacznie świecić ciągłym, jednostajnym światłem, wówczas bateria jest naładowana do pełna.

Naładowana do pełna bateria pozwala na około 45 minut ciągłej pracy vaporizera. W naszych testach pozwalało to na wykonanie 4 pełnych sesji waporyzacyjnych, co jest całkiem niezłym wynikiem. Z drugiej strony, istnieją też waporyzatory oferujące znacznie dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu.

Dużą zaletą jest to, że Crafty Vaporizer oferuje możliwość waporyzacji w trakcie ładowania. Jest to możliwe, gdy bateria jest naładowana przynajmniej w 20%.

7. Wady i zalety

Co spodobało nam się w Crafty Vaporizer? Przede wszystkim znakomita jakość wykonania, doskonała jakość pary i nienaganna wydajność. Dużą zaletą są też dołączone do Crafty Vaporizer akcesoria, takie jak młynek, narzędzie napełniające komorę czy kapsułka dozująca. Dzięki nim użytkownik otrzymuje kompletny zestaw do waporyzacji. Wystarczy już tylko dołożyć wysokiej jakości marihuanę i cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami.

REKOMENDOWANY SKLEP:

pestkanavapo

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s