Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer

IMG_8486Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer to niewielki i dyskretny waporyzator przenośny amerykańskiej firmy CloudV. Jest to waporyzator typu vape pen (w kształcie długopisu), jednak w odróżnieniu od innych modeli tego typu nie przypala on suszu, tylko naprawdę go waporyzuje. Phantom zapewnia jedynie podstawowe funkcje, jednak działa bardzo dobrze i jest dostępny w bardzo przystępnej cenie.

CloudV to amerykański producent vaporizerów mający na swoim koncie wiele udanych modeli, zarówno do suszu, jak i do koncentratów. Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer to wytrzymały i niezawodny waporyzator ogrzewający susz komorą grzewczą, czyli metodą kondukcyjną. To sprzęt o świetnym stosunku jakości do ceny.

  1. Wielkość, konstrukcja, jakość wykonania

Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer ma kształt długopisu, w związku z czym wyglądem bardziej przypomina nieco większego e-papierosa niż waporyzator marihuany. Phantom Premium ma 17 cm długości i nieco ponad 2 cm średnicy, jest więc urządzeniem raczej niewielkich rozmiarów. Waga urządzenia to 136 g, nie jest więc ono ciężkie jak na waporyzator. W dolnej części Phantom Premium znajduje się wbudowana bateria wielokrotnego ładowania. Nad baterią znajduje się jedyny przycisk, którym obsługuje się ten waporyzator. W górnej części Phantoma znajduje się z kolei komora grzewcza wykonana z ceramiki. Nad komorą zamontowany jest ustnik, który posiada dość unikalną funkcję – blokadę zapobiegającą przypadkowemu otwarciu (np. w kieszeni lub torbie) i rozsypaniu znajdującego się w komorze suszu. Obudowa Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer wykonana jest z tworzywa sztucznego i występuje w różnych wariantach kolorystycznych.

IMG_8488

2. Obsługa i porady dotyczące użytkowania

Obsługa Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer jest wyjątkowo prosta – jak na urządzenie obsługiwane przy pomocy zaledwie jednego przycisku przystało. Pierwszym krokiem do waporyzacji przy pomocy tego modelu jest naładowanie baterii. Pierwsze ładowanie trwa dość długo, bo około 6 godzin.

Kiedy bateria jest już naładowana, kolejnym krokiem jest napełnienie waporyzatora suszem. Z tym celu susz należy zmielić jak najdrobniej – im drobniej tym lepiej, ponieważ jest to waporyzator kondukcyjny, ogrzewający susz ściankami komory grzewczej. Drobniejsza konsystencja suszu zapewni jego lepszy kontakt ze ściankami komory, co zaowocuje większą produkcją pary. Susz powinien być dość mocno ubity w komorze, nie powinno być w niej żadnego luzu, nie radzimy jednak ubijać suszu zbyt mocno, ponieważ pogorszy to przepływ powietrza.

IMG_8491

Kiedy komora jest już napełniona montujemy z powrotem ustnik i włączamy urządzenie szybko wciskając trzykrotnie przycisk znajdujący się na obudowie. Dioda w przycisku zacznie mrugać na zielono, co oznacza nagrzewanie do pierwszego ustawienia temperatury. Aby zmienić ustawienie na wyższe, wciśnij i przytrzymaj przycisk, wówczas didoa zacznie świecić innym kolorem. Dioda w przycisku miga w trakcie nagrzewania, kiedy zaś temperatura zostanie osiągnięta, dioda świeci ciągłym czerwonym światłem. Waporyzację radzimy rozpocząć na pierwszym ustawieniu temperatury, zaś kiedy po kilku zaciągnięciach pary będzie mniej, wówczas temperaturę można podkręcić nieco w górę włączając drugie ustawienie temperatury. Kiedy i na tym ustawieniu temperatury pary będzie mniej, włącz trzecie (najwyższe) ustawienie temperatury. Koniec produkcji pary na tym ustawieniu będzie oznaczał pełne wykorzystanie materiału. Wówczas przy pomocy dołączonego narzędzia usuń susz z komory, gdy zaś urządzenie całkowicie ostygnie to przetrzyj wnętrze komory dołączoną do zestawu szczoteczką.

3. Dostępne temperatury, rodzaj ogrzewania i czas nagrzewania

Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer oferuje 3 ustawienia temperatury – 190, 210 oraz 224 C. Taki zakres temperatur umożliwia w pełni skuteczne odparowanie kannabinoidów z suszu marihuany. Pierwsze ustawienie zapewnia najlepszy smak pary, najwyższe – jej największą moc. Środkowe ustawienie jest kompromisem pomiędzy mocą a smakiem pary.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer ogrzewa susz kondukcyjnie, czyli ciepłem przekazywanym przez ścianki komory grzewczej. To rozwiązanie nieco mniej wydajne od ogrzewania konwekcyjnego czy hybrydowego, ponieważ susz jest ogrzewany przez cały czas, również pomiędzy zaciąganiem się. Z drugiej strony, taki typ ogrzewania umożliwia niższą cenę urządzenia, lepszą produkcję pary oraz lepszą żywotność baterii.

Nagrzewanie Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer trwa bardzo krótko jak na waporyzator kondukcyjny – pierwsze ustawienie temperatury było w naszych testach osiągane w około 30 sekund, najwyższe ustawienie było zaś osiągane w około 45 sekund. To zdecydowanie lepszy wynik niż np. w przypadku znacznie droższych Crafty Vaporizer i Mighty Vaporizer.

4. Jakość pary, wydajność i ogólne wrażenia

Para dostarczana przez Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer jest całkiem dobrej jakości – jest ona smaczna i jest jej bardzo dużo, na wyższych ustawieniach temperatury jest możliwe wypuszczanie całkiem sporych chmur. Moc pary również jest doskonała – wykorzystanie całej komory w pojedynkę daje BARDZO mocne rezultaty. Nasze jedyne zastrzeżenie do pary produkowanej przez Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer jest takie, że na najwyższym ustawieniu temperatury para potrafi dość mocno wysuszać gardło. Rozwiązaniem tego problemu jest picie wody w trakcie inhalacji lub dokupienie bubblera dedykowanego dla Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer – to doskonałe rozwiązanie znacznie zwiększające komfort waporyzacji na wyższych temperaturach.

IMG_8487

Pomimo tego, że Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer to waporyzator kondukcyjny, jego wydajność stoi na bardzo dobrym poziomie. Oczywiście, z racji na ogrzewanie suszu przez cały czas trwania sesji zawsze będzie to rozwiązanie mniej wydajne od ogrzewania konwekcyjnego, natomiast jak na kondukcyjne ogrzewanie jest to waporyzator bardzo wydajny – zużycie 0,2 g (czyli mniej niż normalnie używa się do jointa) daje efekty znacznie mocniejsze od wypalenia jointa. Oznacza to, że Phantom Premium doskonale radzi sobie z wydobywanie THC z suszu.

Nasze ogólne wrażenia z użytkowania tego modelu są bardzo dobre. Jeśli zaś dodatkowo wziąć pod uwagę niską (jak na waporyzator) cenę tego urządzenia to okazuje się, że ma ono doskonały stosunek jakości do ceny. Para jest dobrej jakości, sprzęt jest bardzo starannie wykonany, bateria jest wytrzymała, a działanie mocne – czego chcieć więcej?!

5. Bateria i ładowanie

Bateria Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer nie posiada wielkiej pojemności (1300 mAh), jednak pomimo tego wystarcza na wiele sesji waporyzacyjnych. W naszych testach, przy korzystaniu z wyższych ustawień temperatury, bateria pozwalała na około 45 minut ciągłej pracy na jednym ładowaniu, czyli mniej więcej dokładnie tyle samo co w przypadku Crafty Vaporizer. Należy jednak pamiętać, że Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer jest urządzeniem blisko trzykrotnie tańszym od Crafty Vaporizer.

IMG_8489

Ładowanie baterii odbywa się poprzez port micro-USB, co jest rozwiązaniem szalenie wygodnym – możemy naładować waporyzator przy pomocy większości dostępnych ładowarek do telefonów lub korzystając z powerbanku gdy jesteśmy poza domem> Jedynie pierwsze ładowanie trwa dość długo, kolejne ładowania są możliwe w znacznie krótszym czasie.

6. Wady i zalety

Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer bardzo przypadł nam do gustu, szczególnie biorąc pod uwagę jego bardzo przystępną cenę – radzi on sobie znacznie lepiej od innych modeli oferowanych w podobnych cenach. Moc pary jest doskonała, podobnie jak wydajność waporyzacji. Żywotność baterii stoi na bardzo przyzwoitym poziomie, zaś obsługa całego waporyzatora jest dziecinnie prosta – wszystkimi funkcjami steruje się przy pomocy zaledwie jednego przycisku. Nasze jedynie zastrzeżenie to nieco zbyt ciepła para na najwyższym ustawieniu temperautury, szkoda też, że producent nie pomyślał o wkładzie do komory umożliwiającym waporyzację koncentratów. To jednak wady bardzo niewielkie, zaś w ostatecznym rozrachunku Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer to urządzenie zdecydowanie warte polecenia. W Polsce Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer jest dostępny jedynie w sklepie Pestkomania.

pestkomania1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s