Cloud Phantom Mini Vaporizer

IMG_8474Cloud Phantom Mini Vaporizer to niezwykle mały i dyskretny waporyzator przenośny produkcji uznanej amerykańskiej firmy CloudV. Choć Phantom Mini dostarcza doskonałych wrażeń z waporyzacji, jego cena jest bardzo przystępna. To świetny pomysł na pierwszy waporyzator!

Cloud Phantom Mini Vaporizer to mniejsza wersja waporyzatora Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer. Jest to doskonały wybór dla początkujących użytkowników Phantom Mini oferuje jedynie najbardziej podstawowe funkcje, jednak z waporyzowaniem marihuany radzi sobie całkiem dobrze, a do tego sprzedawany jest w bardzo przystępnej cenie. Jest to więc doskonały wybór dla osób chcących się przekonać na czym polega waporyzacja, jednocześnie nie wydając dużej kwoty na sprzęt.

1. Wielkość, konstrukcja, jakość wykonania

Cloud Phantom Mini Vaporizer jest niezwykle kompaktowych rozmiarów – mierzy zaledwie 13 cm długości, zaś jego średnica wynosi 1,8 cm. Waga to z kolei zaledwie 54 gramy. Jest to więc jeden z najmniejszych i najlżejszych waporyzatorów przenośnych na rynku. Tak niewielkie gabaryty zapewniają ogromną dyskrecję – Cloud Phantom Mini z wyglądu przypomina klasycznego e-papierosa.

W dolnej części urządzenia znajduje się wbudowana bateria wielokrotnego ładowania. Na samym dole waporyzatora umieszczony jest port micro-USB służący do ładowania baterii. Nieco wyżej, w górnej części waporyzatora, zamontowany jest jedyny przycisk służący do obsługi wszystkich funkcji jakie posiada ten waporyzator. Przycisk ma wbudowaną diodę LED, która może świecić różnymi kolorami, do czego wrócimy jeszcze w dalszej części recenzji. Powyżej przycisku znajduje się stalowa komora grzewcza, do której nabijany jest zmielony susz. Nad komorą znajduje się odkręcany ustnik z tworzywa sztucznego. Obudowa również wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

IMG_8476Podobnie jak wszystkie inne waporyzatory firmy CloudV, Cloud Phantom Mini jest wykonany niezwykle starannie i precyzyjnie. Wszystkie elementy idealnie do siebie pasują, kiedy potrząśniemy urządzeniem to nie słychać żadnego grzechotania. Użyte do produkcji materiały sprawiają wrażenie bardzo wysokiej jakości. Ogólna jakość wykonania tego waporyzatora jest bardzo dobra.

2. Obsługa i porady dotyczące użytkowania

Cloud Phantom Mini to najprostszy w obsłudze waporyzator, z jakim dotychczas mieliśmy do czynienia. Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem waporyzacji jest naładowanie baterii waporyzatora. Producent zaleca, aby w celu konserwacji baterii pierwsze ładowanie trwało nie krócej niż 6 godzin – wydłuży to ogólną żywotność baterii.

Kolejnym krokiem jest napełnienie stalowej komory grzewczej drobno zmielonym suszem. Phantom Mini to waporyzator kondukcyjny – ogrzewa susz ściankami komory grzewczej. Oznacza to, że im drobniej zmielony i im mocniej ubity zostanie susz, tym więcej pary uzyskamy. Aby dostać się do komory należy przekręcić ustnik w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i pociągnąć go do góry. W ubijaniu suszu w komorze bardzo pomocne jest dołączone do waporyzatora narzędzie służące do ubijania suszu w komorze przed waporyzacją i wydłubywania go z komory po zakończonej waporyzacji. Nie warto jednak ubijać suszu na tyle mocno by ograniczyło to swobodny przepływ powietrza.

Kiedy komora jest już napełniona, wówczas należy z powrotem zamontować ustnik na miejscu. Nastepnie uruchamiamy Cloud Phantom Mini poprzez 3-krotne szybkie wciśnięcie przyciku. Wówczas zacznie od świecić na czerwono, co jest znakiem tego, że trwa nagrzewanie. Phantom Mini posiada jedno zaprogramowane ustawienie temperatury, nie więc potrzeby jej regulowania. Kiedy zaś temperatura zostanie osiągnięta, dioda wbudowana z przycisk zacznie świecić na niebiesko. To znak, że można zacząć się zaciągać.

IMG_8475

Najlepsze efekty osiągniemy kiedy nasze zaciągnięcia będą długie i powolne. Zbyt szybie zaciąganie się może skutkować nadmiernym schłodzeniem komory grzewczej i w konsekwencji pogorszeniem produkcji pary. Wolne zaciąganie się da najwięcej pary. Urządzenie wyłącza się automatycznie po 4 minutach w celu oszczędzania baterii. Jeśli tak się stanie a chcesz kontynuować waporyzację, po prostu włącz Cloud Phantom Mini i poczekaj aż odzyska temperaturę. Po zakończonej waporyzacji zawartość komory możesz wydłubać drugą stroną dołączonego do zestawu narzędzia do ubijania suszu w komorze i przy pomocy dołączonego wyciora przetrzeć wnętrze komory grzewczej i spód ustnika.

3. Dostępne temperatury, rodzaj ogrzewania i czas nagrzewania

Jak już wspomnieliśmy powyżej, Cloud Phantom Mini posiada 1 zaprogramowane ustawienie temperatury, nie ma możliwości regulacji temperatury. Temperatura zawsze wynosić będzie pomiędzy 210 a 215 stopni Celsjusza. To dość wysoka temperatura jak na waporyzator, jednak nie stwarza ona ryzyka przypalenia materiału znajdującego się w komorze grzewczej. Taka temperatura zapewnia za to efektywne wykorzystanie całego wachlarza kannabinoidów zawartych w waporyzowanej marihuanie.

IMG_8470

Cloud Phantom Mini ogrzewa suszu metodą kondukcyjną, czyli poprzez bezpośrednie przekazywanie ciepła przez rozgrzaną komorę grzewczą. To rozwiązanie nieco mniej wydajne od ogrzewania konwekcyjnego, ponieważ Cloud Phantom ogrzewa susz przez cały czas, również pomiędzy zaciągnięciami. Z drugiej strony, ogrzewanie kondukcyjne jest znacznie prostsze technologicznie, dzięki czemu cena waporyzatora może być bardziej przystępna. Kondukcja to też lepsza produkcja pary (bardziej gęste chmury) i o wiele lepsza żywotność baterii. Kondukcyjne ogrzewanie zapewnia też prostą technikę zaciągania się, co jest szczególnie cenne w przypadku początkujących użytkowników.

Cloud Phantom Mini nagrzewa się całkiem szybko – temperaturę 210-215 C osiąga w około 45 sekund, co jest wynikiem bardzo zbliżonym do Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer. 45 sekund to dość krótko, szczególnie biorąc pod uwagę, że niektóre waporyzatory z najwyższej półki, jak na przykład Crafty Vaporizer i Mighty Vaporizer, rozgrzewają się w około 2 minuty. Oczywiście, znajdziemy też waporyzatory rozgrzewające się nieco szybciej, jednak zazwyczaj będą one zdecydowanie droższe.

4. Jakość pary, wydajność i ogólne wrażenia

Cloud Phantom Mini produkuje bardzo duże ilości pary, co jest związane z tym, że oferuje względnie wysoką temperaturę waporyzacji – im temperatura jest wyższa, tym więcej widocznej pary będziemy w stanie uzyskać. Para sama w sobie jest bardzo dobrej jakości i działa mocno. Z racji jednak na dość wysoką temperaturę waporyzacji oraz dość krótką ścieżkę pary, para potrafi być dość ciepła i lekko wysuszać gardło. Z tego względu zdecydowanie polecamy dodatkowe akcesorium, jakim jest nakładka filtrująca parę przez wodę, czyli mini-bubbler (sprzedawany osobno). Korzystanie z bubblera chłodzi i nawilża parę, dzięki czemu jest ona w pełni delikatna dla dróg oddechowych.

IMG_8473

Cloud Phantom Mini posiada wyraźnie mniejszą komorę grzewczą niż Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer. Z tego względu jest to idealny waporyzator do jednoosobowych sesji waporyzacyjnych – maksymalna ilość suszu dająca się umieścić w komorze grzewczej (0,2 g) jest w sam raz dla jednej osoby. Mniejsza komora oznacza zaś mniejsze ogólne zużycie materiału i większą oszczędność, co należy uznać za zaletę, szczególnie w połączeniu z dużą mocą produkowanej pary. A ta jest duża – wykorzystanie całej komory w pojedynkę daje dość mocne efekty. Ogólna wydajność Cloud Phatnom Mini jest więc bardzo dobra.

Jakie są nasze ogólne wrażenia z korzystania z waporyzatora Cloud Phantom Mini? Jeśli brać pod uwagę cenę tego modelu, to można powiedzieć, że są doskonałe. Za względnie nieduże pieniądze otrzymujemy solidne urządzenie, wykonane z bezpiecznych dla zdrowia materiałów i dobrze radzące sobie z waporyzacją marihuany. Patrząc więc z perspektywy początkującego użytkownika, który chce spróbować waporyzacji nie wydając fortuny na sprzęt, Cloud Phantom Mini jest bardzo dobrym wyborem. Na plus należy zapisać też ogromną łatwość działania i równomierną waporyzację materiału.

5. Bateria i ładowanie

Cloud Phantom Mini posiada wbudowaną baterię, ładowaną przez port micro-USB znajdujący się na spodzie urządzenia. Bateria jest nieco mniejszej pojemności niż w Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer, jednak i zużycie mocy jest mniejsze. Dzięki temu, pomimo mniejszej ogólnej pojemności baterii, oba ter waporyzatory oferują zbliżoną żywotność baterii. Jedno ładowanie pozwala więc na około 45 minut ciągłej waporyzacji, co pozwala na wykorzystanie wielu nabić. Jak na waporyzator w ten cenie taka żywotność baterii jest bardzo dobra.

IMG_8471

Producent zaleca, aby pierwsze ładowanie trwało nie krócej niż 6 godzin, co ma na celu konserwację baterii. Kolejne ładowania trwają już znacznie krócej, około 3 godzin. Zaleca się też nie pozostawiać Cloud Phantom Mini podłączonego do ładowarki przez całą noc, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na żywotność baterii.

6.Wady i zalety

Cloud Phantom Mini to doskonałe urządzenie dla początkujących użytkowników. Pozwala za w miarę niewielkie pieniądze przekonać się czym jest waporyzacja i czy chcemy zainwestować w nią bardziej znaczną kwotę. Phantom Mini jest niezwykle prosty w obsłudze, nagrzewa się bardzo szybko i ma wytrzymałą baterię. Niewielkie komora oznacza wydajną waporyzację i niewielkie zużycie materiału. Całe urządzenie jest bardzo solidnie wykonane. Wszystkie powyższe cechy Cloud Phantom Mini bardzo nam się podobają. Jako niewielką wadę można wskazać jedynie fakt, że Phantom Mini oferuje tylko jedno ustawienie temperatury, które w dodatku jest dość wysokie. Z drugiej strony, brak konieczność regulacji temperatury pozytywnie wpływa na łatwości obsługi waporyzatora, zaś wysokie temperatury umożliwiają skuteczniejszą ekstrakcję kannabinoidów. Nasza ogólna ocena Cloud Phantom Mini jest bardzo pozytywna! Cloud Phantom Mini możecie nabyć w sklepie Pestkomania:

pestkomania1

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s