Arizer Solo Vaporizer

IMG_7396 kopiujArizer Solo to doskonałej jakości vaporizer przenośny kanadyjskiej firmy Arizer Tech. Jest to model dostępny w bardzo korzystnej cenie i zapewniający najwyższą jakość pary. Warto więc przyjrzeć się bliżej waporyzatorowi Arizer Solo.

Od premiery Arizer Solo minęło już kilka lat, jednak co roku model ten jest aktualizowany – na bieżąco wprowadzane są usprawnienia rozwiązujące znane problemy. Warto więc upewnić się, że kupujemy najnowszą wersję, czyli tę z 2016 roku.

1. Wielkość, konstrukcja, jakość wykonania

Arizer Solo jest dość sporych rozmiarów, pozwoliło to jednak na zmieszczenie w środku bardzo mocnej grzałki oraz niezwykle wytrzymałej baterii, do czego wrócimy w dalszej części recenzji. Arizer Solo ma nieco ponad 11 cm wysokości i 4,5 cm średnicy, jego waga to 217 gramów. Pomimo takich gabarytów, Solo świetnie leży w dłoni i korzysta się z niego bardzo wygodnie.

IMG_7394 kopiuj

Waporyzator ma kształt walca, w jego górnej części znajduje się zamykane silikonowym wieczkiem zagłębienie, w którym umieszcza się szklany ustnik zakończony komorą na zioła. W zagłębieniu tym znajduje się grzałka ogrzewająca powietrze przechodzące przez zawartość komory (ogrzewanie konwekcyjne) oraz samą komorę grzewczą (ogrzewanie kondukcyjne). Z przodu urządzenia znajduje się kilka diod, które służą do odczytu aktualnego ustawienia temperatury oraz innych powiadomień (nagrzewanie, osiągnięcie ustawionej temperatury, konieczność ładowania, ładowanie w trakcie itd.). Nad diodami znajdują się zaś 2 przyciski służące do regulacji temperatury. W zestawie znajdują się dwa typy ustnika – prosty i zakrzywiony.

Arizer Solo jest produkowany nie w chinach (jak większość waporyzatorów), a w Kanadzie. Dodatkowo, do jego produkcji używane są tylko i wyłącznie materiały najwyższej jakości, spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa. W efekcie otrzymujemy produkt niezwykle starannie wykonany i solidny już na pierwszy rzut oka.

2. Obsługa i porady dotyczące użytkowania

Arizer Solo obsługuje się nieco inaczej niż większość vaporizerów, mimo to jednak jego obsługa jest niezwykle prosta. Różnica polega na tym, że susz nie jest nabijany do komory grzewczej wewnątrz urządzenia, zamiast tego umieszcza się go w zakończeniu ustnika, które pełni rolę szklanej komory grzewczej.

IMG_7400 kopiuj

Zacząć należy jednak od zmielenia ziół. W przypadku Solo nie tylko nie trzeba ich mielić bardzo drobno, ale jest to wręcz nie wskazane – jeśli susz zostanie zmielony bardzo drobno to jego fragmenty mogą się przedostawać do ustnika. W zupełności wystarczy więc poziom zmielenia jaki uzyskamy przy pomocy standardowego młynka. Solo będzie działał poprawnie również wtedy, gdy susz zostanie jedynie pokruszone w palcach. Ważne, aby nie nabić zbyt dużo suszu do komory, ponieważ ograniczy to przepływ powietrza.

Po umieszczeniu suszu w komorze należy włączyć vaporizer jednocześnie naciskając i przytrzymując przez kilka sekund oba przyciski służące do regulacji temperatury. Gdy Solo nieco się rozgrzeje, wówczas można wsunąć ustnik w zagłębienie na górze waporyzatora. Gdy ustawiona temperatura zostanie osiągnięta, wówczas można rozpocząć waporyzację. Solo najlepiej sprawdza się, gdy nasze zaciągnięcia są długie i powolne, w ten sposób można uzyskać najbardziej gęstą parę. Waporyzację można rozpocząć od drugiego ustawienia temperatury (185º C) i stopniowo podwyższać temperaturę w trakcie sesji, kiedy zauważymy spadek produkcji pary. Po zakończonej inhalacji wyjmujemy ustnik i wysypujemy zawartość komory grzewczej.

3. Dostępne temperatury, rodzaj ogrzewania i czas nagrzewania

Arizer Solo posiada szeroki zakres temperatur, od 50º C do 210º C. Nie jest to jednak płynna regulacja, jak np. w Mighty, zamiast tego Solo posiada 7 ustawień temperatury, z czego 6 nadaje się do waporyzacji marihuany, zaś ustawienie 50º C jest używane tylko do aromaterapii – np. od odparowywania olejków eterycznych. Tych 6 ustawień to kolejno: 185º C, 190º C, 195º C, 200º C, 205º C, 210º C. Ustawienia te w zupełności wystarczają do skutecznej waporyzacji i korzystając z Solo w żadnym stopniu nie brakowało nam płynnej regulacji temperatury – zazwyczaj i tak podwyższamy ją o 5 lub 10º C, co można osiągnąć przy pomocy ustawień oferowanych przez Arizer Solo. Z naszych doświadczeń wynika, że najlepszych wrażeń dostarczają ustawienia 4 i 5, czyli 195º i 200º C.

Susz jest ogrzewany hybrydowo, czyli poprzez połączenie konwekcji i kondukcji. Ogrzewanie konwekcyjne w przypadku Solo polega na zasysaniu gorącego powietrza (ogrzanego przez grzałkę) do komory na zioła, co powoduje ich parowanie. Dodatkowo, susz jest ogrzewany również kondukcyjnie – grzałka ogrzewa również szklane ścianki komory na zioła, one zaś przekazują ciepło znajdującemu się w wewnątrz suszowi. Takie połączenie konwekcji i kondukcji zapewnia optymalne ogrzewanie suszu i doskonałą wydajność waporyzacji, do czego jeszcze wrócimy.

Nagrzewanie nie trwa długo, jest szybsze niż w przypadku vaporizerów przenośnych firmy Storz & Bickel (Crafty i Mighty). W naszych testach nagrzewanie do poziomów 5-6 (200-205º) zajmowało od 01:20 do 01:35, przy czym jest to w dużym stopniu zależne od stopnia naładowania baterii. Nie jest to więc czas przesadnie długi, raczej przeciętny.

4. Jakość pary, wydajność i ogólne wrażenia

Para produkowana przez vaporizer Arizer Solo jest świetna. Nie podrażania ona gardła nawet jeśli korzystamy z najwyższych ustawień temperatury, a do tego ma naprawdę niesamowity smak, jest też bardzo można. Na szczególną pochwałę zasługuje też ilość i gęstość pary – na wyższych temperaturach jest ona tak gęsta, że z wyglądu przypomina normalny dym. Widocznej pary jest sporo również na niższych ustawieniach temperatury – z tym większość modeli vaporizerów przenośnych ma zazwyczaj problem.

IMG_7398 kopiuj

Arizer Solo to jeden z najbardziej wydajnych modeli, które do tej pory testowaliśmy. Do satysfakcjonującej sesji wystarczy ilość poniżej 0,1 g suszu, co jest oszałamiającym wynikiem – 1 gram naszej ulubionej marihuany może wystarczyć nawet na 10 sesji! To wynik naprawdę imponujący, ponieważ większość modeli wymaga nabicia do komory ok. 0,3 g suszu. Mała ilość suszu w komorze nie oznacza bynajmniej mało skutecznej waporyzacji, wręcz przeciwnie. Ilość taka pozwala na pełną 12-minutową sesję, w trakcie której będziemy wypuszczać wielkie chmury pary. Arizer Solo jest więc doskonałym pomysłem na waporyzator dla osób chcących zredukować zużycie suszu – jest to naprawdę niezwykle oszczędne urządzenie.

Ogólne wrażenia z waporyzacji przy pomocy Arizer Solo przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Produkuje on bardzo dużo pary świetnej jakości, efekty takiej bezdymnej inhalacji są znacznie mocniejsze od wypalenie kilkukrotnie większej ilości suszu w postaci skręta. Jedyne nasze zastrzeżenie dotyczy lekkiego oporu towarzyszącego zaciąganiu się. Jest to jednak specyfika tego modelu i w żadnym stopniu nie pogarsza to wrażeń płynących z waporyzacji. Arizer Solo to prawdziwa bestia! Jak na jakość oferowaną przez to urządzenie musimy przyznać, że również jego cena jest świetna. Jednym słowem – waporyzator niemal idealny.

6. Bateria i ładowanie

Arizer Solo posiada wbudowaną baterię o bardzo dużej pojemności, co pozwala na wyjątkowo długą pracę urządzenia z konieczności ładowania. Łączny czas pracy na jednym ładowaniu będzie różny w zależności od używanych ustawień temperatury, natomiast uśredniając będzie to zazwyczaj od 1,5 do 2 godzin ciągłej pracy urządzenia, czyli nawet do 9-10 pełnych, 12-minutowych sesji. To najlepszy wynik spośród wszystkich dotychczas testowanych przez nas modeli waporyzatorów przenośnych.

IMG_7397 kopiuj

Ładowanie odbywa się przy pomocy dedykowanej ładowarki, nie ma możliwości ładowania przez port micro-USB. Ładowanie trwa około 4 godzin. To dość długo, jednak jest to w pełni zrozumiałe jeśli zestawimy ten czas z łącznym czasem pracy na jednym ładowaniu baterii. Jeśli jednak nie będziemy mieli ochoty czekać aż Solo naładuje się w pełni, to też nie jest to problem – tego waporyzatora można używać także w trakcie ładowania, co jest ogromną zaletą.

7. Wady i zalety

Największe zalety Arizer Solo to doskonała jakość pary i wydajność w zasadzie nieosiągalna dla innych modeli – żaden inny testowany przez nas dotychczas waporyzator nie był w stanie zapewnić tak długich sesji przy użyciu tak niewielkich ilości suszu. Jest to więc model pozwalający na kolosalną oszczędność suszu. Kolejna ogromna zaleta Solo to bateria – pod tym kątem Solo również nie ma sobie równych. Na pochwałę zasługuje również ogólna jakość wykonania tego modelu – jest ona nienaganna, od razu widać, że to bardzo wytrzymałe urządzenie, wyprodukowane z dbałością o najmniejsza szczegóły. Świetna jest również gwarancja – obejmuje ona 2 lata na defekty fabryczne, element grzewczy jest zaś objęte dożywotnią gwarancją, co najlepiej świadczy o jakości Arizer Solo.

Arizer Solo daje nieco oporu przy wdechu, jednak w żadnym stopniu nie zmniejsza to przyjemności z inhalacji. Inną wadą jest dość długi czas ładowania, jednak z drugiej strony jest to rekompensowane przez niezwykłą wydajność baterii (do 2 godzin ciągłej pracy Solo) i możliwość waporyzacji w trakcie ładowania.

Arizer Solo to doskonały waporyzator w doskonałej cenie. Jednym słowem, jest to produkt jak najbardziej wart zakupu – szczerze go polecamy wszystkim amatorom waporyzacji, zarówno tym początkującym, jak i tym zaawansowanym.

REKOMENDOWANY SKLEP:

pestkanavapo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s