Arizer Air Vaporizer

IMG_7553

Arizer Air Vaporizer to mały, dyskretny i bardzo wydajny waporyzator uznanej kanadyjskiej firmy Arizer Tech. Arizer Air wyglądem przypomina e-papierosa, posiada wymienną baterię oraz spory komplet dodatkowych akcesoriów. Przede wszystkim jednak dostarcza on pary doskonałej jakości!

Arizer Air Vaporizer to następca doskonałego waporyzatora Arizer Solo Vaporizer. Air wykorzystuje ten sam koncept, czyli nabijanie suszu do szklanego ustnika (wyglądem przypominającego fifkę), który następnie jest umieszczany w pobliżu grzałki ogrzewającej susz zarówno gorącym powietrzem (konwekcja), jak i poprzez bezpośredni konktakt (kondukcja). Waporyzator ten różni się od modelu Solo rozmiarem, wagą, żywotnością baterii oraz tym, że bateria jest wymienna – w ciągu kilkunastu sekund użytkownik może sam dokonać jej wymiany. Poprawiony został też przepływ powietrza, dzięki czemu korzystając z Arizer Air nieco łatwiej jest się zaciągać.

1. Wielkość, konstrukcja, jakość wykonania

Arizer Air jest bardzo kompaktowych rozmiarów, jest zdecydowanie „szczuplejszy” od modelu Solo, dzięki czemu wizualnie przypomina nieco grubszego elektronicznego papierosa. Air ma 122 mm długości i 29 mm średnicy. Waga to 116 g, a więc o ponad 100 g mniej od ważącego 217 g Arizer Solo. Mniejsze wymiary i waga sprawiają, że Air jest zdecydowanie bardziej przenośny i dyskretny.

Arizer Air ma kształt walca. W jego dolnej części znajduje się odkręcana pokrywa baterii – po jej okręceniu uzyskujemy dostęp do baterii. Wymienność baterii to ogromna zaleta, do tego jednak wrócimy za chwilę. W górnej części urządzenia znajdują się dwa przyciski oraz dwie diody LED, informujące o szeregu parametrów, takich jak aktualne ustawienie temperatury, nagrzewanie, osiągnięcie temperatury czy stan baterii. Jeszcze wyżej znajdują się wloty powietrza, przez które powietrze wpada do wnętrza urządzenia. Na samej górze znajduje się zaś silikonowa klapka, pod którą schowany jest element grzewczy – to tutaj wsuwa się nabity suszem ustnik, pełniący również funkcję komory grzewczej. Jest to więc rozwiązanie dokładnie takie samo jak w przypadku Arizer Solo. Warto dodać też, że wszystkie ustniki Air i Solo są kompatybilne – można używać ich wymiennie. Ustniki Arizer Air są jednak wyraźnie krótsze, co pozwala na zmniejszenie ogólnych wymiarów waporyzatora. W zestawie znajdziemy 2 rodzaje ustnika – całkowicie szklany oraz szklany z ustnikiem z tworzywa sztucznego.

IMG_7562
W pudełku znajdziesz:

Podobnie jak wszystkie waporyzatory firmy Arizer, Air produkowany jest nie w Chinach, a w Kanadzie. Do jego produkcji wykorzystywane są podzespoły najwyższej możliwej jakości, co od razu da się wyczuć w dłoni. Wszystkie użyte materiały są oczywiście odporne na działanie wysokich temperatur. Jest to niezwykle starannie i precyzyjnie wykonany waporyzator.

2. Obsługa i porady dotyczące użytkowania

Podobnie jak w modelu Solo, w Arizer Air susz nie jest (jak ma to miejsce w przypadku większości waporyzatorów) nabijany do komory grzewczej wewnątrz urządzenia. Zamiast tego, suszem napełniana jest komora znajdująca się w zakończeniu szklanego ustnika. Nie utrudnia to jednak obsługi w żadnym stopniu.

Pierwszym krokiem jest odpowiednie zmielenie suszu. Choć zauważyliśmy, że Air z powodzeniem waporyzuje nawet całe, niezmielone topy (pozwala to uzyskać niesamowity smak!), to nie jest to rozwiązanie zbytnio wydajne. Air będzie działał najlepiej jeśli susz zostanie zmielony zwykłym młynkiem lub porozrywany w palcach na bardzo małe kawałeczki. Nie polecamy bardzo drobnej konsystencji suszu – wówczas jego drobinki mogą przedostawać się do ustnika i dalej, do ust użytkownika. Nie należy też ubijać suszu zbyt mocno, ponieważ ograniczy to przepływ powietrza i zmniejszy ilość pary. Wystarczy jeśli susz będzie nabity na tyle, by nie wysypywał się z komory grzewczej.

IMG_7557
Dwa rodzaje ustnika z zatyczkami do przenoszenia.

Po napełnieniu komory należy włączyć Arizer Air poprzez jednoczesne wciśnięcie i przytrzymanie obu przycisków znajdujących się na obudowie urządzenia. Wówczas usłyszymy krótki, cichy pisk, zaświecą się też diody LED. Na tym etapie musimy wybrać jedno z 5 ustawień temperatury – robi się to przy pomocy przycisków „w górę” i „w dół”. W miarę przełączania się pomiędzy kolejnymi ustawieniami dioda LED będzie zaświecała się na różne kolory, przypisane do poszczególnych ustawień temperatury. Po wybraniu interesującego nas ustawienia nagrzewanie rozpocznie się automatycznie i będzie sygnalizowane miganiem dolnej diody na kolor niebieski. Gdy temperatura zostanie osiągnięta, wówczas dioda zacznie świecić ciągłym, niebieskim światłem – to znak, że można rozpocząć inhalację. Polecamy rozpocząć inhalację od ustawienia drugiego, czyli 190ºC. W trakcie inhalacji, gdy pary będzie widocznie mniej, należy stopniowo zwiększać temperaturę. Arizer Air da najwięcej pary jeśli wdechy będą względnie mocno, długie i powolne.

Po 10 minutach ciągłej pracy Air wyłączy się automatycznie w celu oszczędzania baterii. Jeśli będziesz wówczas jeszcze w trakcie inhalacji, po prostu włącz go ponownie i kontynuuj inhalację. Po jej zakończeniu zdemontuj ustnik i wysyp jego zawartość.

3. Dostępne temperatury, rodzaj ogrzewania i czas nagrzewania

Jak wspomnieliśmy powyżej, Arizer Air oferuje 5 ustawień temperatury i jest to ilość w pełni wystarczająca do waporyzacji marihuany. Kolejne ustawienia odpowiadają temperaturom: 180, 190, 200, 205 i 210ºC. Nie jest to więc płynna regulacja (możliwość wybrania dowolnej temperatury), a jedynie z góry zaprogramowane ustawienia. Nie jest to jednak wada – oferowane ustawienia umożliwiają bardzo skuteczne odparowanie kannabinoidów z marihuany. Nasze testy doprowadziły nas do wniosku, że najlepiej jest zacząć waporyzację na ustawieniu drugim (190ºC) i w trakcie sesji zwiększać temperaturę tak, aby waporyzację zakończyć na przedostatnim ustawieniu temperatury (205ºC).

IMG_7556
Całkowicie szklany ustnik.

Arizer Air ogrzewa susz tak samo jak Arizer Solo, czyli hybrydowo (połączenie kondukcji i konwekcji). Z jednej strony susz jest więc ogrzewany strumieniem powietrza ogrzanym przez grzałkę (konwekcja), z drugiej zaś strony ciepło jest przekazywane do szklanych ścianek komory, które z kolei ogrzewają susz. Rozwiązanie takie jest idealnym kompromisem – z jednej strony smak i jakość pary są równie dobre co w przypadku urządzeń konwekcyjnych, z drugiej zaś jej gęstość jest podobna do tej, którą można uzyskać dzięki kondukcyjnemu systemowi grzewczemu.

Arizer Air osiąga ustawioną temperaturę w około 60 sekund. To wynik lepszy niż nie tylko  w przypadku Arizer Solo, ale również w przypadku Crafty i Mighty, uznawanych za najlepsze vaporizery przenośne. Oczywiście, są dostępne modele nagrzewające się jeszcze szybciej, natomiast minuta nagrzewania to naprawdę dobry wynik.

4. Jakość pary, wydajność i ogólne wrażenia

Dzięki konwekcyjno-kondukcyjnemu systemowi grzewczemu jakość pary jest doskonała. Nawet na najwyższym ustawieniu temperatury para nigdy nie jest gorąca i nie parzy dróg oddechowych. Pary jest bardzo dużo i jest bardzo gęsta, z wyglądu może więc przypominać zwykły dym, szczególnie na wyższych ustawienia temperatury. Nawet jednak na niskich ustawieniach pary jest dużo – więcej niż w większości waporyzatorów przy analogicznych temperaturach. Na ogromną pochwałę zasługuje smak pary – jest on naprawdę wspaniały, co jest zasługą całkowicie szklanej ścieżki pary oraz ceramicznego elementu grzewczego – to one odpowiadają za niezwykle czysty smak pary produkowanej przez Arizer Air.

Na wielką pochwałe zasługuje również wydajność Arizer Air – komora grzewcza mieści maksymalnie około 0,2 g suszu, jednak w pełni satysfakcjonującą inhalację możemy wykonać ilością poniżej 0,1 g! Tak ilość pozwala na wykonanie pełnej, 10-minutowej inhalacji, w trakcie której będziemy wypuszczać wielkie chmury. Możliwość używania tak małych ilości jest fenomenalna – pozwala to na naprawdę ogromne oszczędności w wydatkach na susz. Wyobraź sobie, że z jednego grama marihuany możesz wykonać nawet 10 sesji waporyzacyjnych, z których każda dostarczy mocnych wrażeń! To wynik świetny również na tle innych waporyzatorów, ktore przeciętnie wymagają nabicia do komory ok. 0,3 g zmielonego suszu.

IMG_7558
W zestawie zarówno silikonowy ochraniacz jak i futerał do noszenia przy pasku.

Bardzo podoba nam się też to, że Arizer rozwiązał problem nadmiernego oporu przy zaciąganiu się, co było domeną waporyzatora Arizer Solo – widać, że Arizer Tech wysłuchał uwag fanów. Ogólne wrażenia płynące z inhalacji są doskonałe – pary jest dużo, jest niezwykle smaczna i działa naprawdę mocno, zaś sama inhalacja jest bardzo naturalna. Spodobało nam się też to, że wraz z Arizer Air otrzymujemy naprawdę sporo dodatkowych akcesoriów – 2 rodzaje ustnika, silikonowy ochraniacz na Air’a, futerał do noszenia przy pasku, narzędzie do wydłubywania zużytego suszu z komory oraz nakładkę Aroma Dish umożliwiającą aromatyzowanie pomieszczeń, co jest przydatne do maskowania niechcianych zapachów.

IMG_7559
Nakładka do aromatyzowania pomieszczeń.

W naszej ocenie Arizer Air jest jeszcze trochę bliżej ideału niż jego starszy brat, Arizer Solo. To naprawdę świetny i wyjątkowo niezawodny waporyzator.

6. Bateria i ładowanie

Jak wspomnieliśmy powyżej, Arizer Air posiada wymienną baterię. To świetne rozwiązanie, ponieważ jeśli niewielkim kosztem dokupimy dodatkową baterię to nie straszna nam wyładowana bateria – w takiej sytuacji wystarczy po prostu odkręcić dolną pokrywę i można wymienić baterię na nową. To cenne również w kontekście zużywania się baterii – gdy po kilku latach się ona zużyje to nie będzie konieczna wymiana całego waporyzatora, a jedynie jego baterii – a takiej wymiany możemy dokonać samodzielnie, bez wysyłania Air’a do serwisu.

Naładowana do pełna bateria pozwala na około 60 minut nieprzerwanej waporyzacji, czyli 6 pełnych 10-minutowych sesji. To bardzo dobry wynik, lepszy niż np. w Crafty Vaporizer. Są oczywiście modele z mocniejszą baterią, natomiast trudno nam sobie wyobrazić, aby komuś mogło zabraknąć baterii w ciągu dnia. Dodatkową zaletą Arizer Air jest to, że waporyzacja jest możliwa również w trakcie ładowania baterii – nie trzeba więc czekać aż bateria się naładuje.

Ładowanie odbywa się przy pomocy dedykowanej ładowarki ściennej. Ładowanie od kompletnie pustej baterii do pełna trwa około 2 godzin. Trochę szkoda, że nie ma możliwości ładowania przez port micro-USB – to bardzo wygodne rozwiązanie z racji na ogromną popularność tego typu ładowarek oraz możliwość ładowania przy pomocy powerbanku. Air takiej możliwości nie oferuje, istnieje za to możliwość dokupienia ładowarki samochodowej.

7. Wady i zalety

Arizer Air Vaporizer to jeden z najciekawszy waporyzatorów dostępnych obecnie w sprzedaży. Oferuje on świetną jakość pary, doskonałą wydajność (wystarczy 0,1 g!), dość szybkie nagrzewanie i bardzo dobrą żywotność baterii, która w dodatku jest wymienna. Jednocześnie jest to model znacznie tańszy od np. Mighty Vaporizer czy innych waporyzatorów oferujących równie dobre osiągi. W efekcie otrzymujemy więc produkt o świetnym stosunku jakości do ceny. Gorąco polecamy!

REKOMENDOWANY SKLEP:

pestkanavapo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s