Magic-Flight Muad Dib Concentrate Box

IMG_7845Muad Dib Concentrate Box to niezwykle mały i bardzo skuteczny w działaniu waporyzator przenośny do koncentratów. Jest to „krewny” niedawno recenzowanego na VapoSferze waporyzatora Magic-Flight Launch Box. Dzięki Muad Dib możesz używać dabów gdzie tylko zechcesz, w dodatku bardzo dyskretnie!

Firma Magic-Flight zyskała wielki rozgłos za sprawą przenośnego waporyzatora do suszu Magic-Flight Launch Box. Muad Dib Concentrate Box to kolejny niezwykły waporyzator tej firmy, tym razem przeznaczony wyłącznie do koncentratów, czyli wosków i olejków. Choć cały zestaw bez problemu mieści się w kieszeni to jego działanie jest niesamowite. I dokładnie tak jak w przypadku Launch Boxa, Muad Dib Concentrate Box objęty jest dożywotnią gwarancją producenta, co jest ogromną zaletą.

1. Wielkość, konstrukcja, jakość wykonania

Muad-Dib Concentrate Box ma dokładnie identyczne gabaryty co Launch Box, czyli ma wymiary 6,5 x 4,5 x 2 cm, zaś jego waga to zaledwie 66 gramów. Są to więc niezwykle kompaktowe wymiary, odpowiadające mniej więcej zwykłemu pudełku zapałek. Pozwala to na schowanie waporyzatora w dłoni, co bardzo korzystnie wpływa na dyskrecję inhalacji. Każdy Muad Dib jest ręcznie produkowany w San Diego w Kalifornii, zaś do jego produkcji używane jest najwyższej jakości szlachetne drewno z orzecha.

Wewnątrz urządzenia znajdują się dwa pręty, na których montowane jest siteczko, z którego odparowywany jest koncentrat. Siteczko to jest bardzo niewielkich rozmiarów, do tego wrócimy jednak w dalszej części recenzji. Wnętrze urządzenia posiada wykończenie z mosiądzu, co znacznie ułatwia czyszczenie. Nad otworem, w którym znajduje się siteczko na koncentrat znajduje się wieczko z wbudowaną soczewką powiększającą, co umożliwia oglądanie w powiększeniu wrzącego i parującego koncentratu – to bardzo ciekawe rozwiązanie, dodatkowo urozmaicające korzystanie z Muad Dib Concentrate Box. Z boku urządzenia, dokładnie tak jak w przypadku Magic-Flight Launch Box znajduje się otwór, w którym umieszcza się baterię. Znany z Launch Boxa szklany ustnik zastąpiony został długim (45 cm) silikonowym wężem do wdychania pary, co jest konieczne z racji na wysokie temperatury waporyzacji koncentratów.

IMG_7846
Zawartość pudełka.

Muad Dib Concentrate Box to produkt najwyższej jakości – zarówno jeśli chodzi o jakość wykonania, jak i jakość materiałów użytych do jego produkcji. Nie udało nam się dopatrzeć jakichkolwiek niedoskonałości, nawet podczas dokładnej inspekcji samo vaporizera, jak i akcesoriów do niego. Potwierdzeniem najwyższej jakości Muad Dib Concentrate Box jest dożywotnia gwarancja, jakiej producent udziela na każdy egzemplarz tego vaporizera. Co ciekawe, gwarancja obowiązuje nawet wówczas, gdy uszkodzenie powstanie z winy użytkownika.

2. Obsługa i porady dotyczące użytkowania

Muad Dib Concentrate Box jest jeszcze prostszy w obsłudze od swojego „kuzyna”, czyli MFLB. Pierwszym krokiem jest naładowanie do pełna obu akumulatorków dołączonych do zestawu. Do ładowania baterii służy ładowarka znajdująca się w pudełku, podłączamy ją do zwykłego gniazdka elektrycznego. Uwaga – nigdy nie podłączaj ładowarki „do góry nogami” w trakcie ładowania – może to spowodować uszkodzenie baterii. Pierwsze ładowanie może trwać nieco dłużej niż kolejne, będzie to około 4 godzin.

IMG_7848

Zasada działania Muad Dib Concentrate Box jest bardzo prosta. Należy otworzyć wieczko komory i na znajdujące się w niej siteczko nałożyć niewielką ilość wosku (lub innego koncentratu) – na początek niech będzie to ilość wielkością odpowiadająca główce od szpilki. Radzimy zachować ostrożność podczas nakładania koncentratu na siteczko, ponieważ jest ono względnie delikatne. Na nałożeniu koncentratu należy z powrotem zamknąć wieczko i podłączyć czarny wężyk inhalacyjny. Następnym krokiem jest zdjęcie z baterii silikonowej zatyczki i umieszczenie baterii w otworze z boku urządzenia i wciśnięcie jej. Teraz należy obserwować wosk znajdujący się na siteczku – gdy zacznie od topić się, wrzeć i parować, wówczas należy zacząć powoli się zaciągać przez czarny silikonowy wężyk. Nagrzewanie jest błyskawiczne, należy więc bacznie obserwować zawartość komory. Warto nakładać na siteczko tylko taką ilość koncentratu jaką jesteśmy w stanie przyjąć podczas jednego zaciągnięcia – to zdecydowanie wygodniejsze niż nałożenie zbyt dużo koncentratu, czego sutkiem byłby spory bałagan wewnątrz urządzenia. Po zakończonej inhalacji można otworzyć wieczko i ponownie wcisnąć baterię, tym razem na dłużej i bez zaciągania się przez wężyk – pozwoli to na pozbycie się resztek wosku pozostałych na siteczku. Jeśli zabrudzenia będą poważniejsze, konieczne może być odmoczenia siteczka w spirytusie bądź izopropanolu. Po takim zabiegu należy poczekać aż siteczko całkowicie wyschnie a następnie umieścić je z powrotem w komorze i aktywować grzałkę – pozwoli to na odparowanie resztek spirytusu lub izopropanolu, dzięki czemu nie zepsujemy sobie smaku kolejnego daba.

3. Dostępne temperatury, rodzaj ogrzewania i czas nagrzewania

Muad Dib Concentrate Box nie posiada cyfrowej regulacji temperatury – od momentu wciśnięcia baterii i aktywowania grzałki temperatura będzie przez cały czas rosła, aż osiągnie maksymalny poziom, czyli 482º C. Chcąc osiągnąć niższą temperaturę trzeba w odpowiednim momencie puścić wciśniętą baterię, co wymaga nieco wprawy i wyczucia z racji na bardzo szybkie nagrzewanie się siteczka. Zauważyliśmy jednak w praktyce, że przy nałożeniu niewielkiej ilości koncentratu zostaje on skutecznie odparowany jeszcze zanim siteczko osiągnie swoją maksymalną temperaturę. Pozwala to na zachowanie optymalnego smaku pary.

Jak w każdym waporyzatorze do koncentratów, daby są Muad Dib ogrzewane kondukcyjnie, poprzez bezpośredni kontakt z gorącym siteczkiem. Czas nagrzewania jest naprawdę błyskawiczny – nagrzewanie do temperatury odpowiedniej do brania dabów trwa około 3-4 sekundy. To świetny, wręcz imponujący wynik, pozwalający Muad Dib’owi konkurować z urządzeniami typu vape pen, jak na przykład Dr Dabber Ghost. Szybkie nagrzewanie pozwala na błyskawiczne inhalacje, co korzystnie wpływa na możliwość zachowania dyskrecji.

IMG_7844

4. Jakość pary, wydajność i ogólne wrażenia

Jakość pary produkowanej przez Muad Dib wprawiła nas w prawdziwe osłupienie! Para jest doskonała, porównywalna z tą, którą uzyskać można przy pomocy stacjonarnych waporyzatorów do koncentratów – warto jedna pamiętać, że Muad Dib jest vaporizerem wielkości pudełka zapałek! Smak pary jest znacznie lepszy niż ten, który można uzyskać z vaporizera, w którym koncentrat jest odparowywany w klasycznym atomizerze z knotem. Moc pary jest zaś ogromna, jak to w przypadku koncentratów – wystarczy 1-2 buchy by osiągnąć bardzo mocne efekty.

Na siteczko, z którego odparowywany jest koncentrat, nakłada się bardzo niewielką ilość wosku naraz – taką, jaką będziemy w stanie wykorzystać w trakcie jednego bucha. Są to więc naprawdę mikroskopijne ilości, wielkością odpowiadające połowie ziarnka ryżu. Jeden gram koncentratu starcza więc na baaaardzo wiele buchów. Wydajność Muad Dib jest zatem ogromna – zużywa on znacznie mniej wosku niż typowy vaporizer do koncentratów typu vape pen.

Nasze ogólne wrażenia z użytkowania tego sprzętu są doskonałe – Muad Dib w ciągu kilku sekund dostarcza pary o wysokiej jakości i wysokiej mocy i jest przy tym bardzo wydajny i oszczędny. Waporyzacja jest niezwykle komfortowa, ponieważ długi wężyk inhalacyjny zapewnia doskonałe chłodzenie pary. Nasze jedyne zastrzeżenie jest takie, że Muad Dib najlepiej działa z koncentratami o najwyższej jakości – takimi, które w pełni się topią. Warto więc zwracać uwagę na jakość używanego wosku. W przypadku koncentratów niższej jakości Muad Dib również będzie działał prawidłowo, jednak jego czyszczenie może być nieco bardziej wymagające.

6. Bateria i ładowanie

W zestawie znajdują się dwa wymienne akumulatorki, co jest miłym gestem ze strony producenta – kiedy jeden się wyczerpie, możemy korzystać z drugiego i ładować pierwszy akumulator. Ładowanie baterii odbywa się przy pomocy ładowarki ściennej i trwa dość długo. Ładowarka pozwala na ładowanie obu akumulatorów naraz (trwa to około 4 godzin) lub tylko jednego (około 2 godzin).

IMG_7849

Warto podkreślić, że w porównaniu do MFLB Muad Dib cechuje się o wiele lepszą żywotnością baterii, mimo że używa dokładnie takich samych akumulatorów – Muad Dib potrzebuje po prostu mniej mocy. W pełni naładowana bateria pozwala na wzięcie około 50 dabów, czego raczej nikt nie da rady zrobić w ciągu jednego dnia. Mimo tego więc, że ładowanie trwa względnie długo to nie jest to odczuwalne z racji na to, że ładowanie nie jest konieczne często.

7. Wady i zalety

Magic-Flight Muad Dib Concentrate Box to doskonały vaporizer do koncentratów. Jest bardzo mały i nagrzewa się niezwykle szybko, dzięki czemu umożliwia szybkie i dyskretne inhalacje. Jakość pary i wydajność waporyzacji są doskonałe, cena urządzenia jest zaś nad wyraz przystępna. Ogromną zaletą jest też dożywotnia gwarancja – przy jej uwzględnieniu zakup Maud Dib opłaca się o wiele bardziej niż zakup dowolnego modelu typu vape pen, których żywotność nie jest szczególnie duża. Jedyne wady, które udało nam się zauważyć to dość długi czas ładowania akumulatorków oraz wymagające czyszczenie jeśli używane koncentraty nie są najwyższej jakości. W ostatecznym rozrachunku zdecydowanie polecamy Wam Magic-Flight Muad Dib Concentrate Box. Najtaniej możecie zakupić go na Pestkomanii – kliknijcie w baner poniżej aby przekierować się do sklepu.

pestkanavapo