Dr Dabber Ghost

IMG_7270 kopiujDr Dabber Ghost to mały vape pen, czyli vaporizer do koncentratów o kształcie długopisu. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły e-papieros, ale pozory mylą – w rzeczywistości to jeden z najlepszych przenośnych waporyzatorów do koncentratów, jakie są obecnie dostępne na rynku.

Firma Dr Dabber to jeden z najbardziej uznanych producentów waporyzatorów przeznaczonych wyłącznie do koncentratów. Dr Dabber Ghost to jeden z flagowych produktów tej firmy, który spotkał się z uznaniem zarówno użytkowników, jak i recenzentów.

1. Wielkość, konstrukcja, jakość wykonania

Dr Dabber Ghost z wyglądu przypomina klasycznego e-papierosa, jeśli natomiast chodzi o jego rozmiar to jest nawet nieco krótszy – ma dokładnie 12,5 cm długości. Jest też bardzo lekki, ponieważ waży zaledwie 48 gramów. Jest to więc sprzęt bardzo kompaktowy, jak na vape pen przystało. Bez najmniejszych problemów zmieści się on nawet w niezbyt wielkiej kieszeni. Taki rozmiar i wygląd sprawiają, że Dr Dabber Ghost jest niezwykle dyskretny – szanse na to, że komuś przyjdzie do głowy, że to nie e-papieros są praktycznie bliskie zeru. Oprócz samego Ghost’a w pudełku znajdziemy również zapasowy atomizer, nieprzywierający silikonowy pojemnik na koncetraty, dabber (narzędzie do nakładania koncentratu) oraz ładowarkę USB.

IMG_7263 kopiujDr Dabber Ghost składa się z baterii, atomizera na koncentraty oraz ustnika. Jest to więc konstrukcja typowa dla vaporizera typu vape pen. Na czubku baterii znajduje się dioda, która w czasie waporyzacji wyświetla logo firmy Dr Dabber, co jest dość ciekawym rozwiązaniem. Atomizer jest wykonany z ceramiki (ścianki), szkła (knot) oraz tytanu (drut oporowy). Istnieje również możliwość dokupienia atomizera z ceramicznym knotem. Część z ustnikiem została zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie schłodzić parę, jednocześnie zapewniając nieskrępowany przepływ powietrza. I faktycznie, oba te cele zostały osiągnięte.

IMG_7267 kopiuj

Dr Dabber Ghost został wykonany z wysokiej jakości materiałów i sprawia bardzo solidne wrażenie. Awarie baterii vaporizerów Dr Dabber są niezwykle rzadkie. Warto natomiast podkreślić rzecz, z której spora część użytkowników nie zdaje sobie sprawy: w vaporizerach typu vape pen atomizery są zaprojektowane zazwyczaj na kilka tygodni ciągłego uzytkowania. Nie inaczej jest w przypadku Ghost’a – zgodnie z informacją ze strony producenta atomizery są zaprojektowane na 4-12 tygodni codziennego użytkowania, czyli od 1 do 3 miesięcy. To, na ile dokładnie wystarczy atomizer zależy od intensywności użytkowania oraz tego na ile starannie i delikatnie będziemy go czyścić. Miłym akcentem jest to, że w zestawie znajduje się zapasowy vaporizer – wydłuża to okres użytkowania bez konieczności dokupywania części zamiennych. Nowe atomizery – zwykłe oraz całkowicie ceramiczne – są bez problemu dostępne w Polsce, nie są też drogie.

2. Obsługa i porady dotyczące użytkowania

Obsługa Dr Dabber Ghost nie jest ani trochę skomplikowana, jest wręcz banalna. Pierwszym krokiem jest załadowanie koncentratu do atomizera. W tym celu należy zdemontować ustnik i przy pomocy dołączonego dabbera nałożyć na knot niewielką ilość koncentratu (na początek polecamy kawałek koncentratu wielkości mniej więcej ziarnka ryżu). Jeśli koncentrat cechuje się dużą lepkością, wówczas radzimy na bardzo krótką chwilę aktywować grzałkę – spowoduje to ogrzanie koncentratu i jego przywarcie do knota. Nakładając koncetrat należy być bardzo ostrożnym, aby nie uszkodzić dabberem tytanowego drutu oporowego owiniętego wokół knota w atomizerze. Kiedy udało nam się napełnić atomizer, umieszczamy ustnik z powrotem na miejscu.

Aby uniknąć przypadkowego aktywowania grzałki w kieszeni, Dr Dabber Ghost został wyposażony w blokadę grzałki. Działa ona dokładnie w takim sam sposób, jak w większości e-papierosów – szybkie 5-krotne wciśnięcie przycisku odblokowuje/blokuje grzałkę. Jest to rozwiązanie wygodne i intuicyjne. Gdy Ghost zostanie już odblokowany, należy wcisnąć przycisk, co spowoduje roztopienie i parowanie koncentratu w atomizerze. Zazwyczaj wystarczającą ilość pary można uzyskać już po kilku sekundach zaciągania się – 4-6 sekund wydaje się być idealną długością, choć oczywiście można przycisk przytrzymać dłużej jeśli chcemy uzyskać jeszcze więcej pary. Ghost posiada też blokadę, która po 15 sekundach ciągłego grzania dezaktywuje grzałkę, co ma zapobiec przegrzaniu atomizera. Zaciąganie można kontynuować tak długo, aż przestaniemy wydychać parę. Po zakończonej inhalacji dobrze jest ponownie aktywować grzałkę, aby pozbyć się z atomizera pozostałości koncentratu. Gdy zakończymy korzystanie z Dr Dabber Ghost, koniecznie należy zablokować grzałkę przed ponownym schowanie Ghost’a do kieszeni – zapobiegnie to przypadkowemu aktywowaniu grzałki.

IMG_7264 kopiujZdecydowanie odradzamy umieszczanie w atomizerze dużych ilości koncentratu – pogorszy to działanie urządzenia, może też doprowadzić do rozlania koncentratu lub pogorszenia przepływu powietrza. Mniejsze ilości sprawdzają znacznie lepiej.

Nie można zaniedbywać czyszczenia atomizera, ponieważ znacznie ogranicza to jego żywotność – przy codziennym użytkowaniu dobrze jest czyścić atomizer co kilka dni. Do czyszczenia atomizera najlepiej nadaje się izopropanol (alkohol izopropylowy) o stężeniu co najmniej 91%. Izopropanolem należy nasączyć patyczek kosmetyczny, patyczkiem zaś można delikatnie wyczyścić całe wnętrze atomizera. Po zakończonym czyszczeniu należy pozwolić atomizerowi całkowicie wyschnąć. Przed kolejnym nabiciem dobrze jest uruchomić na chwilę grzałkę, co pozwoli na odparowanie resztek izopropanolu.

3. Dostępne temperatury, rodzaj ogrzewania i czas nagrzewania

Dr Dabber Ghost nie posiada regulacji temperatury, posiada natomiast blokadę gwarantującą, że temperatura nie przekroczy 274º C. Jest to temperatura idealna do waporyzacji większości koncentratów, a jednocześnie znacznie niższa niż w większości vape pens, w których atomizery rozgrzewają się do czerwoności. Vaporizery Dr Dabber wykorzystują opatentowaną technologię Titanium, dzięki czemu rozgrzewają się do znacznie niższych temperatur niż modele konkurencyjnych producentów, co zapewnia lepszy smak pary.

Jak w przypadku każdego vape pen, Dr Dabber Ghost ogrzewa koncentrat kondukcyjnie – poprzez bezpośredni kontakt z rozgrzanym elementem. Na skutek podgrzania koncentrat wrze i paruje.

Podobnie jak w przypadku innych vape pens, Dr Dabber Ghost rozgrzewa się błyskawicznie, od razu po wciśnięciu przycisku aktywującego grzałkę. To bardzo wygodne i świetnie dopasowane do natury koncentratów – można zaciągnąć się raz czy dwa razy, odłożyć Ghost’a i dokończyć inhalację później.

4. Jakość pary, wydajność i ogólne wrażenia

W porównaniu z innymi vaporizerami do koncentratów, Dr Dabber Ghost daje parę bardzo wysokiej jakości. Konstrukcja ustnika zapewnia odpowiednie chłodzenie pary, dzięki czemu nie parzy ona gardła. Para jest gładka, nie drapie i nie podrażnia gardła. Z porównaniu z vape pens innych firm, Dr Dabber Ghost cechuje się także znacznie lepszym smakiem pary. Jest on możliwy dzięki wspomnianej wcześniej technologii Titanium, która zapewnia waporyzację koncentratów przy użyciu niskich temperatur. W ogólnym rozrachunku sprawia to, że korzystanie z Dr Dabber Ghost jest znacznie przyjemniejsze niż w przypadku innych vaporizerów tego typu.IMG_7266 kopiuj

Wydajność Dr Dabber Ghost jest wspaniała. Po części wynika to z natury vape pens (można załadować dowolnie małą ilość koncentratu), jednak sam Ghost również jest bardzo wydajny – z niewielkiej ilości koncentratu produkuje bardzo duże ilości pary. Załadowanie 0,05 g koncentratu pozwala na kilka satysfakcjonujących chmur, dzięki czemu gram koncentratu może wystarczyć na bardzo długo.

IMG_7269 kopiuj

Ogólne wrażenia płynące z użytkowania Dr Dabber Ghost są doskonałe. To idealne rozwiązanie do błyskawicznej i dyskretnej waporyzacji koncentratów, pozwala na szybkie inhalacje bez zwracania czyjejkolwiek uwagi. Jest to możliwe dzięki błyskawicznemu nagrzewaniu i wyglądowi standardowego e-papierosa. Dr Dabber Ghost jest urządzeniem bardzo łatwym w obsłudze, korzystanie z niego jest w pełni intuicyjne.

5. Bateria i ładowanie

Bateria Dr Dabber Ghost jest świetna. Pozwala ona na 250-300 hitów (w zależności od ich długości) na jednym ładowaniu. Biorąc pod uwagę, że zazwyczaj do szczęścia wystarczy kilka zaciągnięć parą z koncentratu, o częstym ładowaniu Ghost’a można zapomnieć – wystarczy naładować go raz na kilka dni. Ładowanie odbywa się przez dołączoną ładowarkę USB i trwa około 2 godzin, nie jest to więc czas przesadnie długi. Aby naładować Dr Dabber Ghost należy odkręcić atomizer od baterii i w miejsce atomizera nakręcić na gwint ładowarkę USB. W trakcie ładowania dioda na przedzie urządzenia będzie świecić ciągłym czerwonym światłem, kiedy ładowanie zostanie zakończone, wówczas jej kolor zmieni się na zielony. Wówczas można odkręcić ładowarkę i z powrotem przykręcić atomizer. Ogólnie rzecz biorąc, bateria jest bardzo mocną stroną Dr Dabber Ghost.

7. Wady i zalety

Jeśli używasz koncentratów BHO, Dr Dabber Ghost będzie idealnym vaporizerem dla Ciebie. Zapewni on możliwość szybkich i dyskretnyh inhalacji, co jest możliwe dzięki błyskawicznemu nagrzewaniu i wyglądowi do złudzenia przypominającemu e-papierosa. To wielka zaleta, ponieważ inhalacje są jeszcze bardziej dyskretne niż w przypadku waporyzatorów przeznaczonych do suszu. Do zalet Dr Dabber Ghost należy zaliczyć także wysoką jakość wykonania i doskonałą jakość pary produkowanej przez to urządzenie – zadowoli ona nawet prawdziwych koneserów. Dużym atutem jest także przystępna cena Dr Dabber Ghost oraz niezwykle wytrzymała bateria. Jedyną wadą Dr Dabber Ghost jest konieczność wymiany atomizera co pewien czas. Nie jest to jednak problem dotyczący jedynie tego modelu, a raczej cecha wszystkich vape pens. Dr Dabber Ghost to doskonały waporyzator do koncentratów, który polecamy wszystkim naszym czytelnikom.

REKOMENDOWANY SKLEP:

pestkanavapo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s