Dr Dabber Aura

IMG_8462Dr Dabber Aura to najlepszy przenośny vaporizer do koncentratów, jaki kiedykolwiek mieliśmy okazję testować. Aura to niezwykle mały i dyskretny vape pen, który wyróżnia się szeregiem innowacyjnych rozwiązań i doskonałą jakością produkowanej pary.

Dr Dabber Aura to najbardziej zaawansowany technologicznie vaporizer przenośny do koncentratów dostępny obecnie w sprzedaży. Aura posiada aż 3 ustawienia temperatury oraz aż 3 różne typy atomizera, co czyni z niego najbardziej wszechstronny vape pen na rynku.

1. Wielkość, konstrukcja, jakość wykonania

Wielkością Dr Dabber Aura jest bardzo zbliżony do innego przenośnego waporyzatora tej samej firmy, czyli Dr Dabber Ghost. To jednak tylko pozory – w rzeczywistości Aura to o wiele bardziej zaawansowany vaporizer. Aura mierzy zaledwie 13 cm i waży 58 g, dzięki czemu z wyglądu bardzo przypomina klasycznego e-papierosa i mógłby zostać z nim pomylony nawet po wzięciu go do ręki.

IMG_8461

Dr Dabber Aura składa się z 3 podstawowych elementów: baterii, atomizera oraz pokrywy atomizera wraz z ceramicznym ustnikiem. Element z baterią posiada przycisk, którym obsługuje się wszystkie funkcje urządzenia, na spodzie zaś znajduje się dioda LED w kształcie logo firmy Dr Dabber. W odróżnieniu od wszystkich innych znanych nam vaporizerów typu vape pen, poszczególne elementy Dr Dabber Aura łączą się ze sobą nie poprzez skręcenie ich ze sobą (na gwincie), a przy pomocy magnesów. Magnesy są wystarczająco silne aby zapobiec przypadkowemu rozdzieleniu elementów vaporizera, jednak kiedy chcemy rozłożyć Aurę na części to nie przysporzy nam to żadnej trudności. Na baterię magnetycznie montuje się więc jeden z trzech typów atomizera wchodzących w skład zestawu. Do wyboru atomizer podwójnie kwarcowy (podwójny kwarcowy knot oraz kwarcowa baza), kwarcowo-ceramiczny (podwójny ceramiczny knot oraz kwarcowa baza) oraz atomizer halo (ceramiczny dysk, kwarcowa baza). Na atomizer magnetycznie montowany jest pokrywa atomizera, której konstrukcja zapewnia swobodny przepływ powietrza (brak oporu przy wdechu) i zapobiega rozchlapywaniu koncentratu. Z pokrywą połączony jest wysokiej jakości ceramiczny ustnik zapewniający doskonały smak pary.

Jakość wykonania Dr Dabber Aura po prostu zachwyca. Od razu czuć, że mamy do czynienia z produktem z kategorii premium. Wszystkie materiały użyte do produkcji są najlepszej dostępnej jakości, wszystkie elementy vaporizera idealnie do siebie pasują. Zestaw akcesoriów wchodzących w skład zestawu również jest bogaty – w pudełku znajdziemy magnetyczną ładowarkę USB, pojemnik na koncentraty oraz wysokiej jakości dabber.

2. Obsługa i porady dotyczące użytkowania

Jak w przypadku każdego waporyzatora typu vape pen, obsługa Dr Dabber Aura jest bardzo prosta – wszystkie funkcje urządzenia kontroluje się przy pomocy jednego przycisku. Przed pierwszym użyciem radzimy naładować baterię do pełna przy pomocy ładowarki magnetycznej.

IMG_8467

Kolejnym krokiem jest załadowanie koncentratu do atomizera. Jak wspomnieliśmy wcześniej, Dr Dabber Aura posiada 3 atomizery, przy czym każdy z nich najlepiej sprawdza się w przypadku różnych rodzajów koncentratów. Wybierz atomizer podwójnie kwarcowy jeśli używasz koncentratów o niewielkiej lepkości, np. shatter. Atomizer kwarcowo ceramiczny najlepiej sprawdzi się do koncentratów typu wax (wosk). Z kolei atomizer typu halo najlepiej sprawdzi się w przypadku koncentratów o dużej lepkości, jak honey oil czy rosin. Kiedy już dopasujesz atomizer do koncentratu, który planujesz waporyzować, czas napełnić komorę. W tym celu oddziel niewielką ilość koncentratu (wielkości ziarnka ryżu) i przy pomocy dabbera nałóż go do atomizera. Jeśli koncentrat nie chce odczepić się od dabbera, wówczas na bardzo krótki czas (maksymalnie 1 sekunda) aktywuj przycisk grzałki – podgrzeje to koncentrat i ułatwi jego nałożenie.

Kiedy koncentrat jest już w atomizerze, załóż pokrywę atomizera wraz z cermicznym ustnikiem. Teraz możesz włączyć Dr Dabber Aura – w tym celu wciśnij pięciokrotnie przycisk grzałki. Kiedy vaporizer jest włączony, poprzez trzykrotne wciśnięcie przycisku grzałki możesz zmieniać ustawienia temperatury – do wyboru 3 różne ustawienia, do czego wrócimy jeszcze za chwilę. Kwestia wyboru konkretnego ustawienia wpływa na smak i moc pary i jest kwestią osobistej preferencji.

Technika waporyzacji przy pomocy Dr Dabber Aura jest również bardzo łatwa – wystarczy wcisnąć przycisk grzałki, odczekać sekundę-dwie i zacząć się zaciągać. Powolne, długie wdechy dadzą najwięcej pary.

3. Dostępne temperatury, rodzaj ogrzewania i czas nagrzewania

Większość urządzeń typu vape pen, jak np. Dr Dabber Ghost, posiada zaledwie jedno ustawienie temperatury. Dr Dabber Aura posiada aż 3 ustawienia temperatury, co jest świetne, jednak producent nie precyzuje, jakie konkretnie temperatury odpowiadają poszczególnym ustawieniom, instrukcja mówi jedynie o niskim, umiarkowanym i wysokim cieple. Wiadomo natomiast, jak jest ogólny zakres temperatur w których pracuje Dr Dabber Aura – jest to zakres 0-274ºC. Można więc zakładać, że najwyższe ustawienie temperatury wynosi 274ºC, pozostałe dwa są zaś nieznacznie niższe.

IMG_8465
Atomizer podwójnie ceramiczny.

Tak jak każdy vape pen, Dr Dabber Aura ogrzewa koncentrat kondukcyjnie, czyli poprzez bezpośredni kontakt z gorącą powierzchnią. W przypadku koncentratów jest to najlepsze możliwe rozwiązanie. Podgrzany koncentrat zaczyna wrzeć i intensywnie parować.

Dr Dabber Aura rozgrzewa się błyskawicznie – można zacząć się zaciągać niemal od razu po aktywowaniu przycisku grzałki. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, można zaciągnąć się kilka razy i dokończyć waporyzację później.

4. Jakość pary, wydajność i ogólne wrażenia

Jakość pary produkowanej przez Dr Dabber Aura jest doskonała, jednak parametry pary mogą różnić się w zależności od wybranego atomizera oraz ustawienia temperatury. W przypadku temperatury sprawa jest prosta – im niższe ustawienie temperatury tym lepszy smak pary, im zaś wyższe tym więcej pary i tym większa jej moc.

IMG_8466
Atomizer Halo.

Podwójnie kwarcowy atomizer zapewnia najczystszy smak pary, wolny od jakiegokolwiek posmaku, jednak nie ma on na celu produkcji jak największych chmur. Atomizer kwarcowo-ceramiczny zapewnia z kolei największą produkcję pary, sama para jest zaś nieco cieplejsza kiedy używamy tego ustawienia. Atomizer typu halo jest z kolei  idealny gdy chcemy zachować maksimum dyskrecji – pozwala on na skuteczną waporyzację przy jednoczesnej niewielkiej ilości wydychanej pary, czego skutkiem jest mniej zapachu.

Wydajność Dr Dabber Aura jest wspaniała. Niezależnie od używanego atomizera oraz ustawienia temperatury ten vaporizer umożliwia bardzo wydajne i efektywne sesje waporyzacyjne. Bardzo niewielka ilość koncentratu (0,05 g lub nawet mniej) zapewnia wiele satysfakcjonujących buchów, w naszych testach mieliśmy wrażenie, że Aura pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie koncentratów niż w przypadku innych modeli vape pen’ów.

Ogólne wrażenia z użytkownia Aury są pierwszorzędne. To najlepszy vape pen do koncentratów, jaki kiedykolwiek testowaliśmy. Jest to sprzęt niezwykle wysokiej jakości i dostarczający wrażeń z najwyższej półki. Aż 3 ustawienia temperatury i 3 różne atomizery umożliwiają ogromne zróżnicowanie sesji waporyzacyjnych. Temperatury oferowane przez Aurę są znacznie niższe niż w urządzeniach konkurencyjnych firm, co zapewnia znacznie lepszy smak pary i jej ogólną lepszą jakość.

5. Bateria i ładowanie

Bateria Dr Dabber Aura jest potężna. Naładowana do pełna bateria pozwala na uzyskanie 250 do 300 buchów na jednym ładowaniu. Biorąc pod uwagę, że dla mocnych efektów wystarczy zaciągnąć się zaledwie kilka razy, bateria starcza na bardzo długo – nawet przy ekstremalnie intensywnym użytkowaniu będzie to co najmniej kilka dni. Więc wielki plus za baterię.

IMG_8463

Ładowanie odbywa się przy pomocy dołączonej do zestawu magnetycznej ładowarki USB. W celu naładowania baterii należy odczepić magnetyczny atomizer i wsunąć baterię do magnetycznej ładowarki USB. Ładowanie od pustej baterii do pełna trwa 2 godziny, co nie jest czasem przesadnie długim jeśli wziąć pod uwagę, na jak długo starcza.

6. Wady i zalety

Dr Dabber Aura to doskonały waporyzator przenośny do koncentratów – najlepszy jaki do tej pory było dane nam testować. Umożliwia on niezwykle dyskretną waporyzację (ma wygląd e-papierosa) i dostarcza pary najwyższej możliwej jakości. Moc pary jest ogromna. Względnie niskie (jak na koncentraty) temperatury zapewniają z kolei najlepszy smak pary na rynku. Dr Dabber Aura posiada też bardzo wytrzymałą baterię. Aż 3 ustawienia temperatury oraz aż 3 rodzaje atomizera zapewniają z kolei, że waporyzacja przy pomocy Dr Dabber Aura nigdy Ci się nie znudzi! W trakcie naszych testów nie udało nam się odkryć żadnej wady tego modelu! Zdecydowanie jest to więc sprzęt godny polecenia. Dr Dabber Aura w najlepszej cenie jest dostępny w sklepie Pestkomania:

pestkomania1