Cloud Electro Portable E-nail

IMG_8477Cloud Electro Portable E-nail to przenośny e-nail, czyli dużej mocy przenośny waporyzator przeznaczony do koncentratów. Cloud Electro to jedno z dwóch najlepszych urządzeń tego typu, docenione nawet przez prestiżowy magazyn High Times. Jeśli jesteś fanem koncentratów, Cloud Electro to pozycja obowiązkowa!

Cloud Electro Portable E-nail to doskonały waporyzator do koncentratów firmy CloudV, mającej na swoim koncie między innymi bardzo udane modele Cloud Phantom Premium Herbal Vaporizer oraz Cloud Phantom Mini. Cloud Electro to przenośny e-nail, czyli dużej mocy waporyzator do koncentratów wyposażony w filtr wodny chłodzący parę. To jedno z dwóch najlepszych urządzeń tego typu!

Wielkość, konstrukcja, jakość wykonania

Cloud Electro Portable E-nail jest urządzeniem dość sporych gabarytów i masy, jednak w jego przypadku jest to dużą zaletą – większa masa zapewnia większą stabilność, co jest bardzo cenne w sytuacji, gdy podłączony jest szklany filtr wodny. Cloud Electro wraz z filtrem wodnym mierzy blisko 30 cm wysokości, dzięki czemu 846 g masy zapewnia mu odpowiednią stabilność. Średnica bazy waporyzatora to aż 4 cm. Jest to więc sprzęt dość spory, jednak nie jest to problem, ponieważ każdy e-nail, nawet przenośny, jest z założenia sprzętem przeznaczonym do użytku w domu więc dyskrecja nie jest w jego przypadku ważna.

IMG_8484

Cloud Electro składa się z dwóch podstawowych części – bazy zawierającej baterię oraz filtra wodnego (bubblera). Baza ma podstawkę zapewniającą jej stabilne stanie na płaskiej powierzchni oraz jedyny przycisk, służący do obsługi całego urządzenia. Wewnątrz bazy znajduje się wyjątkowo pojemna bateria, do czego wrócimy jeszcze w dalszej części recenzji. Na górze bazy montowany jet nail, czyli płytka służąca do odparowania koncentratu – w zestawie znajduje się jeden nail wykonany z tytanu oraz jeden z kwarcu. Na bazie jest montowany filtr wodny, który występuje w dwóch wersjach prostej oraz wygiętej (Side-Arm Bubbler), recenzowany przez nas model to wersja z wygiętym filtrem. Konstrukcja filtra zapewnia, że woda nie będzie się rozlewać, niezależnie od tego jak obrócimy filtr – to bardzo cenne szczególnie podczas przenoszenia napełnionego filtra np. w plecaku.

Zarówno sam waporyzator, jak i jego filtr wodny są wykonane bardzo precyzyjnie i  z wysokiej jakości materiałów. Wysoka jakość wykonania jest zresztą znakiem rozpoznawczym firmy CloudV. Obudowa również sprawia wrażenie bardzo solidnej i wytrzymałej.

2. Obsługa i porady dotyczące użytkowania

Przed pierwszym użyciem producent zaleca ładowanie baterii przez co najmniej 9 godzin, co ma na celu jej konserwację i zapewnienie lepszej żywotności baterii w przyszłości. 9 godzin to dość długo, jednak tak długie ładowanie jest wymagane jedynie za pierwszym razem. Kiedy bateria zostanie już naładowana, możemy przystąpić do waporyzacji. Na bazie Cloud Electro zainstaluj tytanowy nail. Filtr wodny napełnij wodą i zrób wdech przez ustnik. W filtrze powinno znajdować się względnie niewiele wody, mniej więcej do 1/3 wysokości filtra.

Przy pomocy dołączonego do Cloud Electro dabbera należy oddzielić niewielką ilość koncentratu (na początek dab wielkości ziarnka ryżu będzie w sam raz). Teraz należy włączyć Cloud Electro – w tym celu wciśnij trzykrotnie przycisk znajdujący się na obudowie. Gdy temperatura zostanie osiągnięta, co trwa bardzo krótko (o tym za chwilę), dioda w przycisku przestanie migać i zacznie świecić ciągłym światłem, co jest sygnałem do rozpoczęcia waporyzacji. Przy pomocy dabbera nałóż koncentrat na tytanowy nail, jednocześnie rozpocznij zaciąganie się przez filr wodny. Gdy tylko cały dab koncentratu odczepi się od dabbera i znajdzie się z nailu, zabierze dabber i przykryj naila szklanym kominem. Zintensyfikuje to produkcję pary i zwiększy jej gęstość.Cały dab powinien zostać wykorzystany w ciągu 1-3 buchów.

IMG_8480

Jeśli masz ochotę na jeszcze mocniejsze doznania, może zwiększyć temperaturę z jaką będzie waporyzowany Twój koncentrat. W tym celu wciśnij i przytrzymaj przycisk przez 4 sekund (dioda LED zmieni kolor). Aby powrócić do niższego ustawienia, ponownie wciśnij przycisk i przytrzymaj go przez 4 sekundy, dokładnie tak jak przed chwilą.

Po zakończonej waporyzacji zaczekaj aż urządzenie nieco ostygnie i zdemontuj filtr wodny. W filtrze wodnym mogą zbierać się drobinki koncentratów – aby się ich pozbyć, należy kilkukrotnie napełnić i opróżnić filtr wodny. Aby opróżnić go z wody wystarczy, że mocno dmuchniesz w ustnik – wówczas woda wypłynie dołem. Zanim do uczynisz koniecznie upewnij się jednak, że filtr wodny jest odłączony od bazy waporyzatora – w przeciwnym wypadku możesz uszkodzić urządzenie. Kiedy nail ostygnie możesz wyczyścić go patyczkiem kosmetycznym. W przypadku uciążliwych zabrudzeń polecamy odmoczenie naila w spirytusie lub alkoholu izopropylowym.

3. Dostępne temperatury, rodzaj ogrzewania i czas nagrzewania

Cloud Electro oferuje 2 zaprogramowane ustawienia temperatury, co jest miłym akcentem – większość tego typu urządzeń oferuje zaledwie jedno ustawienie temperatury. Podstawowe ustawienie temperatury to 427º C, w razie potrzeby zaś temperatura może zostać zwiększona do aż 538º C. Do dość wysokie temperatury, co nieco pogarsza smak pary, z drugiej strony jednak wyższa temperatura umożliwia mocniejsze doznania płynące z waporyzacji.

IMG_8481

Tak jak każdy e-nail, Cloud Electro ogrzewa koncentrat kondukcyjnie, czyli poprzez bezpośredni kontakt z gorącym elementem grzewczym – w tym wypadku jest to tytanowy lub kwarcowy nail. Tego typu rodzaj ogrzewania jest jedynym, które nadaje się do koncentratów – ich waporyzacja w modelach konwekcyjnych jest niemożliwa lub przynajmniej bardzo utrudniona (roztopione koncentraty przeciekają do wnętrza tego typu urządzeń).

IMG_8483

Czas nagrzewania jest niewiarygodny! Cloud Electro osiąga ustawioną temperaturę w zaledwie 15 sekund! To czas niezwykle krótki, szczególnie kiedy porównać go z waporyzatorami do suszu, które do osiągnięcia temperatury potrzebują nawet 2 minut, jak np. Mighty. W praktyce więc nigdy nie będziemy musieli nudzić się czekając aż urządzenie się rozgrzeje – 15 sekund to czas wystarczający w sam raz na wzięcie do ręki dabbera i przystąpienie do waporyzacji.

4. Jakość pary, wydajność i ogólne wrażenia

Para produkowana przez Cloud Electro jest niesamowita! Jest jej bardzo dużo, jest gęsta i niezwykle mocna. Jednocześnie jednak para jest gładka (nie drapie w gardle) i delikatna, dzięki czemu jest łagodna dla dróg oddechowych i nie wywołuje podrażnień. Jakość pary bardzo poprawia filtr wodny – filtracja pary przez wodę istotnie nawilża oraz zmniejsza jej temperaturę, co sprzyja komfortowi waporyzacji.

Wydajność Cloud Electro również stoi na najwyższym możliwym poziomie jeśli chodzi o urządzenia przeznaczone do koncentratów. Z tej samej ilości koncentratu uda nam się uzyskać dużo więcej niż w przypadku dowolnego vaporizera typu vape pen, nawet modelu z najwyższej półki, jak choćby Dr Dabber Aura. Ilość koncentratu wielkości ziarnka ryżu (0,05 g) jest wystarczająca aby upalić się na resztę dnia. 1 gram koncentratu wystarcza więc na bardzo wiele sesji waporyzacyjnych.

IMG_8478

Nasze ogólne wrażenia z korzystania z Cloud Electro są w 100% pozytywne. To najlepszy sprzęt do waporyzacji koncentratów, z jakiego była nam dane dotychczas korzystać. Obsługa jest banalnie prosta, zaś doznania z waporyzacja doskonałe. Nic dodać, nic ująć.

5. Bateria i ładowanie

Bateria Cloud Electro to prawdziwe monstrum! Ma ona pojemność aż 6000 mAh – to najmocniejsza bateria, z jaką kiedykolwiek mieliśmy do czynienia w przypadku waporyzatorów. Bateria jest tak mocna, że straciliśmy rachubę w liczeniu ilości dabów, które można wziąć na jednym ładowaniu. W przybliżeniu jest to jednak około 400 dabów na jednym ładowaniu, co jest wynikiem mocno oszałamiającym. Żaden inny waporyzator do koncentratów nie zapewnia równie dobrej żywotności baterii!

Ładowanie odbywa się poprzez wchodzącą w skład zestawu stacji dokującej. Ładowanie nie trwa krótko – jeśli korzystamy z Cloud Electro regularnie to producent zaleca ładowanie baterii przez około 7 godzin, wówczas bateria zostanie naładowana do pełna. Nic jedna nie stoi na przeszkodzie by podładować baterię tylko trochę, skorzystać z Cloud Electro i z powrotem podłączyć waporyzator do ładowarki. Ładowanie trwające 7 godzin to długie ładowanie, jednak w pełni zrozumiałe jeśli wziąć pod uwagę ogromną pojemność baterii.

IMG_8482

7. Wady i zalety

Cloud Electro Portable E-nail to niemalże idealny waporyzator do koncentratów. Brak konieczności podłączenia do gniazdka elektrycznego sprawia, że Electro możemy zabrać ze sobą w zasadzie wszędzie – do znajomych, na wycieczkę za miasto, do ogrodu – to ogromna swoboda. Niezwykle mocna bateria sprawia zaś, że nigdy nie zabraknie nam mocy. Największymi zaletami Cloud Electro są jednak wyśmienita jakość pary, doskonała wydajność oraz ogromna łatwość obsługi. Jedyna istotną wadą jaką udało nam się zauważyć jest dość długi czas ładowania, jak już jednak wspomnieliśmy jest to w pełni zrozumiałe z racji na ogromną pojemność baterii. Zdecydowanie polecamy! Cloud Electro możecie w Polsce zakupić jedynie w renomowanym sklepie Pestkomania:

pestkomania1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s