UFO – filtr wodny dla MFLB

UFO, czyli nienazwany obiekt filtrujący (Unnamed Filtering Object) to bardzo sprytne akcesorium umożliwiające zrobienie z dowolnej szklanki filtra wodnego do waporyzatora Magic-Flight Launch Box. Nie jest to akcesorium drogie, za to całkowicie zmienia ono waporyzację przy pomocy MFLB.

IMG_7584

UFO to niezbyt wielki (średnica: 10,2 cm) drewniany dysk, którym zakrywa się wierzch szklanki. Od dysku pod wodę prowadzi akrylowa słomka zakończona dyfuzorem – jej funkcją jest doprowadzenie pary poniżej poziomu wody. Druga strona tej słomki, wystająca u góry dysku, połączona jest z dość długim silikonowym wężem doprowadzającym parę produkowaną przez waporyzator Magic-Flight Launch Box. W UFO znajduje się jeszcze jeden otwór – jest w nim montowany ustnik, przez który wdychana jest para. W połączeniu z niemal dowolną szklanką UFO tworzy sprawnie działający filtr wodny (bongo), jest to więc akcesorium o podobnej funkcji jak nakładka Bottle Rocket.

IMG_7585
Wszystkie elementy kompletu.

Jak działa UFO? Po napełnieniu szklanki montujemy na niej UFO wraz ze wszystkimi akcesoriami (ustnik, dolna akrylowa słomka, silikonowy wąż) na szklance napełnionej wodą. UFO będzie ściśle przylegać do szklanki, ponieważ od spodu jest wyposażone w uszczelkę. Podłączamy MFLB do silikonowego węża, wciskamy baterię i po kilku sekundach zaczynamy zaciągać się przez ustnik – najlepsze efekty osiągniemy kiedy wdech będzie równomierny i długi, ale powolny.

Czy warto zakupić UFO? Jak najbardziej – akcesorium to pozwala na schłodzenie i nawilżenie pary, dzięki czemu waporyzacja przy pomocy MFLB jest jeszcze bardziej komfortowa. Filtracja wodna pozwala również na wypuszczanie większych ilości pary. Największą zaletą UFO jest jego przenośność – z łatwością zmieści się kieszeni, dzięki czemu można zabrać je wszędzie, bez konieczność noszenia ze sobą bonga czy filtra wodnego – wystarczy szklanka wody. Zdecydowanie polecamy to akcesorium. Znajdziecie je tylko na Pestkomanii (link poniżej)!

pestkanavapo